Videoloeng: Psühhosüntees ning ülevaade teadvusest ja alateadvusest, II osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2015 kell 12:40



Itaalia psühhiaater ning humanistliku ja transpersonaalse psühholoogia pioneer Roberto Assagioli on öelnud, et normaalsus on tegelikult patoloogia – siis me oleme nagu kõik teised ja oleme tegelikult mittemiski. Jätkame teise osaga Alar Tammingu videoloengust teemal Roberto Assagioli psühhosüntees. Psühholoogia teadusmagister ja Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni asepresident Tamming võtab 11-minutilises loengus kokku Assagioli poolt ellu kutsutud psühhosünteesi, mis läheneb psühholoogiale spirituaalsest ja holistlikust küljest ning on välja kasvanud psühhoanalüüsist. Esimest osa saad kuulata-vaadata siit.

 

Loeng keskendub inimese teadvusele ja alateadvusele ning nendega seotud elementidele. Assagioli nimelt ei näinud inimese teadvust pelgalt teadvuse ja alateadvusena, vaid jagas mõlemad ka omakorda osadeks. Teises osas tuleb arutlusele, kes on see mina, kellena me end defineerime?

 

Varasemalt oleme avaldanud Alar Tammingu videoloengud “Humanistliku psühholoogia alused”“Psühhoanalüütik Wilchelm Reich ja inimese kaitserüüd” ja “Psühhosüntees ning ülevaade teadvusest ja alateadvusest, I osa”.

 

Allikas: Madis Masing / Restart Eesti

Foto: workingwithemotions.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt