Vaade minevikku: seitse traagilist teaduskatset

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. jaanuar 2024 kell 10:25



Foto: vice.com

Teaduseksperimendid on arenguks väga olulised, sest ilma nendeta ei oleks olemas paljusid tänapäevaseid seadmeid ja ravimeetodeid. Paljud eksperimendid on hästi õnnestunud, kuid paljud on ka väga valesti läinud ja nende tagajärjel hukkunud ka teadlasi, katsealustest rääkimata. Toomegi teieni väikese valiku eksperimentidest, mis läksid täitsa metsa või olid lihtsalt haruldaselt julmad.

 

Otto Lilienthali lennueksperiment

Nagu paljud teised 19. sajandi teadlased, unistas ka Otto Lilienthal lennumasina ehitamisest, mis võimaldaks inimestel linnu kombel taevalaotust vallutada. Ta sooritas suure hulga edukaid lende ning teda on nimetatud teenete pärast selles valdkonnas isegi lennunduse isaks. Teadlane suri 1896. aasta augustis, kui ta ühte oma leiutist testides tervelt 17 meetri kõrguselt alla sadas. Atmosfääri rõhu vähenemine oli põhjustanud minestamise ja mees sai kukkudes selgroovigastuse. Lilienthal läks koomasse ning suri järgmisel päeval suure ajusisese verejooksu tõttu.

Koletislik uuring (Monster Study)

Kurikuulus uuring viidi 1939. aastal Wendell Johnsoni poolt 22 orvuks jäänud lapse peal. See oli väga kompleksne uuring, mille käigus jagati lapsed nelja gruppi. 10 last olid kõneprobleemidega, ning neist pooltele pakuti positiivset kõneteraapiat, kus kiideti nende saavutusi, aga pooltele negatiivset tagasisidet. 12 kõneprobleemideta last jagati samuti kahte rühma, kusjuures ühe grupi kõnet kiireti ja teiste s

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt