Muusik Eric Hilton: Tasuta muusika pealt teenib Suur Vend

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2013 kell 13:37



 

Seoses internetirevolutsiooni tulekuga ja erinevate failivahetussüsteemide saabumisega on muusikud jäänud alates 1990-ndate lõpust ilma päris suurtest summadest. Paljud vana kooli artistid on sõna võtnud esimese edukalt failivahetuse teenust pakkunud Napsteri vastu – Metallica ja Dr. Dre käisid isegi kohtus. Sõda failivahetuse teenuste ja torrentiprogrammidega käib tänaseni.

 

Eric Hilton bändist Thievery Corporation kommenteeris saatele “Keiser Report” antud intervjuus olukorda järgmiselt.

Mida teie arvate autorikaitsest ja nn illegaalsest allalaadimisest, mida mõned nimetavad failivahetuseks. Mis on teie nägemus?

“Mina arvan, et failivahetus on tulnud, et jääda. Selle käigus teenitakse palju raha, ning nagu on öelnud The Who (rokkbänd – toim.), on toimunud ainult bosside vahetus. Failide vahetusel saavad suurema osa rahast endale internetiteenuste pakkujad Google ja Youtube.

Artistid kannatavad palju selle arvelt, minu arvates ei ole muusika tasuta. Muusika pealt teenitakse rohkem raha kui eales varem, aga selle raha panevad oma taskusse internetiteenuste pakkujad. Niinimetatud 1% saab üha rikkamaks ehk “tehno feodaalne süsteem” kasseerib sisse suuri summasid tasuta muusika pealt.”

 

Thievery Corporation on USA-st pärit 1995. aastal loodud edukas DJ duo, neil on tänaseks ilmunud seitse albumit.

 

Vaata intervjuud Eric Hiltoniga siit.

Max Keiser Report

Thievery Corporation

 

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt