Filmistaar Rowan Atkinsoni süüdistati selles, et elektriautode müük on kehv

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2024 kell 8:32Foto: ekraanikuva / Youtube

Lordidekoja keskkonnaraportis on välja toodud, et mr Beani kehastanud näitleja Rowan Atkinsoni arvamus elektriautodest on mõjutanud elektriautode müüki ja kasutuselevõttu Suurbritannias. Nimelt kirjeldas kirgliku autoentusiastina tuntud Atkinson 2023. aastal ilmunud arvamusartiklis elektriautosid kui “natuke hingetuid” ja ütles, et tunneb end “petetuna”.

 

“Mr Beani“ ja “Blackadderi“ filmidest tuntud Atkinson on sel nädalal sattunud tõsieludraama keskpunkti. Lordidekoja keskkonna- ja kliimamuutuste komisjonile väideti, et 69-aastane näitleja on osaliselt süüdi üldsuse arusaamade kahjustamises elektrisõidukitest.

 

Atkinson: elektriautod on „natuke hingetud“, kuigi „imelised mehhanismid“  

Netonull süsinikujälje strateegia kohaselt keelatakse Suurbritannias uued bensiini- ja diiselautod alates 2035. aastast. See keeld peaks julgustama autojuhte EV-sid omandama, kuid nende kasutuselevõtt on olnud aeglasem, kui strateegia pooldajad on lootnud.

“Üks kõige kahjustavamaid artikleid oli Rowan Atkinsoni kommentaar ajalehes Guardian, mis on põhjalikult ümber lükatud,” ütles mõttekoja Green Alliance surverühm lordidele.

Elektrotehnika ja juhtimissüsteemide kraadiga Atkinson kirjeldas viidatud arvamusartiklis elektrisõidukeid kui “natuke hi

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt