Kas Islandi rohelisele elektrile topeltkrediidi andmine on seaduslik?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. jaanuar 2024 kell 17:32



Fotomontaaž: Pixabay (euro_papa + ElisaRiva)

Paljud elektripakkujad, eriti Saksamaal lubavad praegu 100 protsenti taastuvenergiat – ettevõtted väidavad, et tegutsevad kliimaneutraalselt ja kasutavad puhast elektrit. Aga mis selle taga tegelikult on, arutleb blackout-news.de.

 

Elektrienergia päritolu ei ole võimalik vahetult pärast selle võrku sisestamist tuvastada. Konkreetsest allikast pärit elektrit on võimatu sama võrgu klientidele eraldada. Nii et nn rohelise elektri tarbijad maksavad tavaliselt mujal võrku suunatava rohelise elektri eest.

Elektritarnijatel ja ettevõtetel on aga veel üks võimalus oma elektrit „roheliseks” muuta: kasutada taastuvenergia päritolutagatisi (päritolutunnistus selle kohta, et elektrienergia on toodetud taastuvast energiaallikast või süsinikuneutraalselt).

Mis on taastuvenergia päritolutagatised?

Need päritolutagatised on sätestatud Euroopa Liidu taastuvenergia direktiivis – need eraldavad füüsilise elektri müüdud elektri “omadustest”, st kuidas see toodeti. Näide: Saksa elektritarnija kasutab standardset elektrienergia kombinatsiooni. Välismaine tarnija saab kasutada hüdroelektrijaamu ja müüa päritolusertifikaate Saksamaa tarnijale. See tähendab, et

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt