Kui roheline on elektriauto tegelikult: nullheite-poliitika varjatud lõksud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. november 2023 kell 9:01



Foto: Pixabay / paulbr75

Nullheite ehk Net Zero sildi all on võetud eesmärk dekarboniseerida isiklik transport ja kiirendada liikumist rohelise tuleviku suunas. Suurbritannias on on elektriautod ainsad uued autod, mida pärast 2035. aastat osta saab – aga juba aastal 2030 keelustatakse puhtalt bensiini- või diiselmootoriga autode müük, nii et hübriidautod on ainus saadaolev kütusel töötav valik, kirjutab Daily Mail. 

 

Kas elektriauto on tõesti nii roheline kui räägitakse?

Tõsi, täielikel elektriautodel ei ole väljalasketorusid, mistõttu nad erinevalt bensiini– ja diiselmootoriga mudelitest ei paiska sõidu ajal välja mürgiseid gaase. Kuid see ei tee neist kaugeltki saastevabasid sõidukeid – nagu neid mõnikord ekslikult nimetatakse.

Mis on siis elektriautode plussid ja miinused kui rääkida nende keskkonnaalasest võimekusest?

Elektriauto on täpselt nii “puhas” kui selle laadimiseks kasutatud elekter ja 2022. aastal – viimane aasta, mille kohta on saadaval ametlikud andmed – tootis Suurbritannia endiselt 40,3 protsenti oma elektrist fossiilkütustest.

Veel 10,6 protsenti pärinesid taastuvatest soojusenergiaallikatest, mis on tavaliselt tööstuslikud elektrijaamad, mis põletavad metsast kogutud puitu ehk jutt käib metsade maharaiumisest. Kuigi valitsusele meeldib nimeta

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt