Hispaania merekoletise saladus lahenes

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2013 kell 22:20Hispaanias Luis Siret’ rannal Villaricose külas uhtus meri kaldale kummalise mereeluka maised jäänused. Nelja kuni viie meetri pikkuse tundmatu eluka leidis kõigepealt kohalik naine, ning rannavalve abiga otsiti üles ka ülejäänud osa tugevalt haisevast karkassist. Esialgsel vaatlusel näisid elukal olevat ka sarved, kuid hiljem leiti, et need seda siiski ei ole.

 

 

Eriti selle pärast, et karkass haises nii hullusti, et ta tuli kohe maha matta ning tuvastamiseks sai kasutada vaid fotosid, põhjustas leid laialdasi spekulatsioone. Välja pakuti erinevaid variante alates Loch Nessi koletise sugulasest veedraakoni või dinosauruseni välja. Harilikumad seletused olid, et tegemist on mingit liiki muteerunud kalaga. Järgmisena arvas mitu teadlast, et tõenäoliselt on tegemist heeringakuningaga (Regalecus glesne), mis on kiiruimsete klassi kuuluv kala, mida peetakse üheks maailma suurimaks. Senine rekord on 17 meetri pikkune isend.

 

 

Kuid lõpuks leidsid teadlased ühise keele ja kinnitasid, et ilmselt oli tegemist haiga. Mis liigiga täpsemalt, ei julgenud ka nemad ainult fotode põhjal arvata.

 

 

 

Allikad: GrindTV, NBC News, Forte

Fotod: facebook.com, mnn.com, weeklyworldnews.com

 

Toimetas Katrin Suik 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt