Konn, kes meenutab superkangelast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2013 kell 19:27Aafrika riik Kamerun on koduks veidrale elukale, Trichobatrachus robustusele, kes sobiks paremini ulme- või õudusfilmi. See “karvane” konn on suuteline purustama oma luud, et väljutada teravad küünised. Harvardi ülikooli teadlased peavad sellist äärmuslikku meedet kaitsemehhanismiks.

 

Küünised on ainult konna tagajalgadel ja asuvad sidekoe massis. Kollageeni kamakas moodustab sideme küünise terava tipu ja konna varbaotsas asuva luutüki vahel. Küünise teine ots on ühendatud lihasega. Uurijad usuvad, et kui loom on hädaohus, pingutab ta seda lihast, mis omakorda tõmbab küünise alla. Terav tipp murdub luisest otsast ja lõikab läbi nahapadjandi, tulles välja jalatallast.

 

Kuna põhjalikult on uuritud ainult surnud konni, siis pole täpselt teada, mis juhtub, kui küünised taas sisse tõmmatakse või kuidas see üldse käib. Uurijad ei pea võimatuks, et haavad paranevad ning kude regenereerub. Sellised supervõimed teevad konna hämmastavalt sarnaseks kuulsale koomiksikangelasele Wolverine’ile.

 

 

Allikad: Daily Mail, Wikipedia

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt