Karikatuurinäitusel saab naeru pugistada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. juuni 2013 kell 14:27 

Eesti Huumoriliit avas 1. juunil Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus rahvusvahelise karikatuurinäituse “Linlane naerab”. See on esimene nii kõrge tasemega karikatuurinäitus Eestis läbi aegade, taaselustades eelmise sajandi kaheksakümnendatel aastatel Tallinnas toimunud populaarsete karikatuurinäituste tava.

 

Võistlusele saabus karikatuure 48 riigist ja 185 autorilt, kokku tuhatkond tööd. Lisaks lähinaabritele saabus võistlusele töid ka kaugemalt, nagu näiteks Brasiiliast, Hiinast ja Indoneesiast. Rohkelt oli töid loomulikult Eestist, samuti Venemaalt, Ukrainast ja Serbiast. Paraku ei ole suure mahu tõttu võimalik kõiki töid välja panna, kuid žürii valik toob karikatuurihuviliseni paremiku.

Omapäraseks ja huvitavaks teeb selle karikatuurinäituse nüanss, et vastavalt tingimustele on tööd sõnadeta ja poliitikavabad, olles nõnda hõlpsalt mõistetavad kõigile huumorisõpradele.

“Meie igapäevane elu on liiga tõsine ja täis ärapanemist,” ütles näituse idee autor, huumoriajakirja Pilkaja peatoimetaja Andrus Tamm. “Unustatakse ära, et meie ümber on palju muudki kui ainult poliitika. On rõõm näha, et näitusele saabunud tööd näevad elu lõbusalt ja kerges kõverpeeglis. Nagu on öeldud: lühim tee kahe inimese vahel on nali.”

Rahvusvaheline karikatuurinäitus jääb Eesti Rahvusraamatukogus avatuks kuni 9. juunini 2013, seejärel on võimalus tellida näitus ka teistesse Eestimaa kohtadesse, et ka väljaspool Tallinna saaks näha, mille üle naeravad linnainimesed üle maailma.

 

Foto: cfoic.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt