Telegrami eksklusiivintervjuu: Sparks tuleb taas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. september 2017 kell 14:21



0

Foto: allsparks.com

Kuigi Los Angelesest pärit popbänd Sparks ei vaja erilist põhjust, miks nendest kirjutada, räägime praegu Sparksist seetõttu, et bänd esines augustis Soomes Flow festivalil, esitledes oma värsket, täna (8. septembril 2017), ilmunud albumit “Hippopotamus” – ja Sparksi esinemine Eestis või lähiriikides ületab kahtlemata Telegrami uudiskünnise. Lisaks avaldame lühikese intervjuu Russell Maeliga. Kuna mul ei õnnestunud kohtuda Russelliga tema kodus Los Angeleses, saatsin talle mõned küsimused meili teel.

 

Sparksi moodustavad vennad Ron (helilooja ja klahvpillid) ning Russell Mael (vokaalid), kes juba ligi pool sajandit iseäralikku muusikat on salvestanud. Bändile on iseloomulikud Roni sügavad ja mitmetähenduslikud laulusõnad ning originaalsed meloodiad, Russelli võimas falsett-vokaal ja kahtlemata vendade kummaline lavaline välimus – Ron nägi bändi algusaastatel välja nagu kivistunud Hitler ja Russell jätab ekstsentrilise südametemurdja mulje. Öeldakse, et Sparks ei saanud kunagi maailmakuulsaks, sest nad olid ühtaegu liiga veidrad ja geniaalsed. Täna näeb ilmavalgust Sparksi uus album “Hippopotamus”.

1

Foto: allsparks.com

2008. aastal Rabarockil esinenud Sparksi on tihti nimetatud maailma kõige alahinnatumaks bändiks, sest vendasid Maele pole kunagi saatnud tohutu edetabelite edu. Ent üle 45 aasta tegutsenud ja ligi veerandsada albumit avaldanud duol on ette näidata #2 edetabelihitt Inglismaalt glämmroki ajastust “This Town Ain’t Big Enough For The Both Of Us” (1974), Giorgio Moroderiga koostöös valminud klassikaline diskoalbum “Number One In Heaven” (1979), 1980-ndate alguse L.A new wave’i ja synth-pop’i saundi iseloomustavad kauamängivad ja singlid Hollywoodi noortefilmides. Nende superhitti “When Do I Get To Sing „My Way”” (1994) teab ilmselt iga eestlane vanuses 30+.

2000-ndatel tegi Sparks võimsa comeback’i – see periood on saanud nime “Sparks revival” –, andes välja kolm kriitikute poolt väga hästi vastu võetud albumit. Koos briti indie-bändiga Franz Ferdinand anti 2015. aastal välja album “FFS“ ja tehti kontsertuur, millega koguti juurde veel hulgaliselt fänne, kes Sparksi oma lemmikuks peavad.

Artistid ja popbändid nagu Kurt Cobain, Pet Shop Boys, Franz Ferdinand, Morrissey, Björk, Duran Duran, Depeche Mode, New Order, Def Leppard, Faith No More, Ramones, MGMT, Paul McCartney, ABBA, Human League, Sonic Youth, Arcade Fire, They Might Be Giants, Panda Bear, Pixies, Erasure, Priidik Hallas jpt on nimetanud Sparksi üheks oma mõjutajaks. Morrissey on öelnud, et Sparksi “Kimono My House” album (1974) on peamine põhjus, miks ta üldse muusikat tegema hakkas.

2

Foto: allsparks.com

Teie kõige kuulsam lugu Eestis on kahtlemata „When Do I Get To Sing „My Way””, millest see lugu räägib?

See lugu räägib mehest, kes vaatab tagasi oma elule ja mõtiskleb, et millal saabub tema aeg teha kõike seda, mida ta endiselt pole saanud teha.

 

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt