Keskkonnaaktivist ja muusik Dustin Thomas: igaüks saab panustada maailma paremaks muutmisesse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuli 2015 kell 22:31Dustin_Thomas-1200x800Fenomenaalse häälega mustanahaline folgilikku pop-rocki viljelev Dustin Thomas on tosinate maailmamuusika festivalide peaesineja, meisterkitarrist ja laulukirjutaja. Kui tavaliselt on massiivsete publikute köitmiseks vaja suurt bändi, siis Dustini leivanumbriks on anda kontserte tuhandepealisele publikule üksi kitarril. Laulude vahele räägib Dustin tihti ühiskonnakriitilistest teemadest, mis teeb temast omamoodi keskkonnaaktivisti ja vabadusvõitleja, kelle relvaks on muusika. Näiteks Balil Spirit festivalil aitas Dustin koguda 20 000 dollarit, mille abil koristati plastikust Bali saare Uluwatu piirkond. Teisipäeval, 14. juulil kell 19 saavad ka eestlased Tallinna vanalinnas Katariina kirikus Ameerika trubaduuri kuulata. Dustin muide fännab meie kaunist loodust, armastab metsamarju ja naudib ujumist rabajärves: “Haldjate maa Eesti on üks minu lemmikpaiku Euroopas.”

 

Muusik, kes räägib kontsertidel ka korrumpeerunud rahasüsteemist ja priienergiast

Enda kohta ütleb Dustin huumoriga, et ta sündis Missouris, kasvas üles Minnesotas ja kirgastus Hawaiil aga kummalisel kombel on tema vanus ja täpsem minevik üldsusele teadmata. Enne soolokarjääri tegutses ta aktiivselt tuntud bändis Medicine for the People, kus ta mängis kitarri ja laulis taustavokaale legendaarsele Nahkole, keda on tituleeritud üheks maailma kõige karismaatilisemaks muusikuks. Oma suurimateks õpetajateks nimetab Dustin Nahkot ja Michael Frantit ning ütleb, et tema lemmikhääled on loodushääled ja lemmiklaulud on need, mis tulevad südamest.

 

Dustinit on nimetatud tema välimuse ja kitarrimänguoskuse tõttu uue ajastu Jimi Hendrixiks, kuid lisaks kitarrimängule ja laulmisele on Thomas ka beatbox´i meister. “Ma kirjutan muusikat sellest, mis on minuga juhtunud või sellest, mida ma soovin, et juhtuks. See on reaalsuse loomine läbi muusika ja on ühtlasi vahendiks inimeste inspireerimiseks ja ja suurte muutuste läbiviimiseks,” ütleb Dustin. Seda on selgelt tunda tema laulusõnades ja ka laulude vahele pajatatavates juttudes, kus Dustin puudutab teemasid nagu veekriisid erinevates arengumaades, maailma korrumpeerunud rahasüsteem, priienergia ja farmaatsiatööstus. Kõike seda teeb Dustin läbi huumori ja lootusrikkuse, andes vihjeid, kuidas igaüks saab anda panuse olukorra parandamiseks.

Dustin Bali Spirit

 Dustin Eestist: “Võtan siin aega puhkamiseks ning hüppan kindlasti mõnda rabajärve”

Dustin Thomas on tõeline rändtrubaduur, keda kutsutakse tema imelise hääle ja publiku köitmise ande pärast tihti ühelt kontinendilt teisele. Juba käesoleval aastal on Dustin jõudnud kontsertuure anda nii Hawaiil, Ameerikas, Austraalias, Indoneesias kui Euroopas.

Külastades mullu oma Eesti sõpru ja laulupidu, sai Dustinist tulihingeline Eesti rabade, maasikate ja mustikate armastaja: “Haldjate maa Eesti on üks minu lemmikpaiku Euroopas. Võtan siin paar päeva ka puhkamiseks ning hüppan kindlasti mõnda rabajärve.”

Eelmise aasta külaskäigu ajal andis Dustin pisikese kontserdi sajale inimesele Tallinna vanalinnas Müürivahe tänaval asuvas pisikeses Inglisaalis, kuhu müüdi piletid välja paari päevaga. Sel aastal esineb Thomas Tallinnas 14. juulil Katariina Kirikus maailmamuusika trubaduuride kontsertsarja raames, millest on juba toimunud meister-kõrilaulja Darpani kontsert juuni lõpus täissaalile ja augustis tulemas veel legendaarsel Woodstocki festivalil esinenud latino-funki esitav noore hingega vanahärra Fantuzzi Puerto Ricost ja mantraguru Satyadev Barman Indiast.

Vaata ka Dustini videot:

 

Tom Valsberg

muusik

 

Allikad ja lisainfot: Dustin Thomase Eesti kontsert Facebookis, Dustin Thomase koduleht

Fotod: promo, erakogu

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt