Telegrami Podcast #74: kuidas “Vanamees” kaaperdati (külas Peeter Ritso)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. november 2022 kell 10:03Fotokollaaž: Telegram.ee + ekraanikuva + Canva.com

Eelmisel nädalal külastas meie toimetust režissöör ja animaator Peeter Ritso, kes juba kooliajal mõtles välja karakteri nimega Vanamees. Nüüd aga on autor oma loomingu juurest kõrvale puksitud ning “Vanamehe” multikaid teeb edasi Mikk Mägi, kelle Ritso kunagi EKA-päevil oma tiimi võttis.

 

Nädal enne salvestust kirjutas Ritso Facebookis: “Inimene, kelle valisin häälenäitlejaks oma filmi 10 aastat varem tekkinud suusõnalisele karakterile väidab, et “Peeter vist hästi aru ei saa või ei taha aru saada, on see, et ta ei ole Vanamehe multika või Vanamehe enda idee autor”, mis on täielik absurd ja vale. Inimesel oleks justkui mälu minema pühitud, mul on lindistused ning tõestused, mis selle ümber lükkavad ning paljud sõbrad, kes seda aega mäletavad ja oskavad tunnistada. Multikaks vormimine oli minu idee ja suuremas osas ka teostus.
Minu suurim probleem on see, et ta täiesti süüdimatult väidab “Vanamehe multika” enda omaks. Teeb omavoliliselt ning moonutab karakterit ja seeriat, mis iganes viisil talle sobib. Isegi kui see oleks kõige algusest 2-peale asi olnud, isegi siis ei tohi niimoodi teha puhtalt inimlikus mõttes kui ka seaduslikult.”

Rääkisimegi Ritsoga sellest, kuidas “Vanamehe multikas” alguse sai, millest tekkis tegijate vahele kiil, miks mees arvas, et multikat “Vanamees ja Põrsauss” ei tohiks teha ja satiiri/kiusamise piirist – nimelt on Peetrile kinnitatud, et Põrsaussi karakter vooliti Varro Vooglaiu välimuse põhjal, kuigi Mägi sõnul on sarnasus juhuslik. Samuti saame teada, kas Peeter Ritso kavatseb Mikk Mägi vastu autoriõiguse räige rikkumise tõttu ka kohtusse minna.

Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile:

NB! Kõigi selle saate FB video jagajate vahel loosime välja kasti Lumiorava magneesiumivett!

Täispikk saade, on kuulatav/vaadatav ainult Minu Telegrami tellijatele SIIN ALL.

Kõikide varasemate podcastide lingid leiad Telegrami lehelt. Peeter Ritso tegemistel ja “Vanamehe” autoriõiguste saagal saad silma peal hoida Facebookis.

Vaata täispikka saadet Peeter R

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt