Repliik: Koolikiusu vastu võidelnud Genka õhutab täiskasvanute mõnitamist?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2021 kell 11:14Foto: õhtuleht, facebook + Canva

Jättes kõrvale meditsiinilised ja teaduslikud põhjused maskide mitte kandmiseks, tahaksin antud juhul keskenduda meie ühise olukorra psühholoogilisele poolele ja sellele, mida teise poole halvustamine tähendada võib. Toon antud juhul näiteks sõnasepp Henry Kõrvitsa aka Genka kurikuulsa Facebooki-pöördumise “maskivastaste” poole

 

Antud Genka postitusega kerkib minu peas esile ainult üks küsimus: Miks annab Henry Kõrvits, kes alles paar aastat tagasi oli koolikiusamise vastase kampaania reklaamnäoks, hagu alla neile, kes mõtlevad teisiti/on teistsugused? Kas see ei ole mitte koolikiusu algmeks? Ja kas lapsed ei õpi mitte täiskasvanute pealt?

Tõsi, Genka enda postitus jääb veel viisakaks võrreldes sellele reageerinud inimeste kommentaaridega (eriti meedias ilmunud artiklite all). Kuigi millegi pärast on mees oma Facebooki postituses muutnud viimase lause lõppu. Algselt oli see: “…hea mees/naine ja pane suu kinni, mask sinna peale, lõpeta see põhiseaduse deklameerimine Selveri sissepääsu juures, käi ära, kus vaja on ja ära mängi debiilikut!” (algne sõnastus alles Õhtulehe artiklis), nüüd seisab postituses sõna “debiilik” asemel “m..n”.

Toonitan siinkohal, et ma absoluutselt ei kiida heaks turvameestega või ükskõik kellega madistamist ja on ilmselge, et enamus inimesi, kes maske ei kanna, ei lähe ka kusagile rüselema, vaid oma omaette.

Inimõigused (ja põhiseadus) on teine teema – selle kohta soovitan lugeda/kuulata Ülle Madise iseseisvuspäeva kõnet. Oma sõnavõttu Facebookis kommenteerides ütles Madise: “Olen andnud oma maksimumi mõistlikkuse hoidmisel. Kahjuks ei kõla nende inimeste hääl, kellelt kaaluka sisulise põhjuseta võetakse töö ja sissetulek, avalikkuses piisavalt valjusti ega kosta Stenbocki majja. Rohkem kostab nende hääl, kes ise põhjendamatutest piirangutest kahju ei saa.”

Äkki peitub viimastes lausetes võti antud probleemi lahendamiseks ka Genkale ning järgmiseks pöördub andekas sõnaseadja juba nende poole, kes tema kontsertide andmist päriselt takistavad. Nende kontsertide, kuhu tahavad pileti osta ka “maskivastased”.

PS. Soovitan soojalt lugeda ka ühe psühholoogi vaadet praegu toimuvale.

 

Mariann Joonas

Allikad: lingid artikli sees

Foto: ekraanikuvad / CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt