Telegrami Podcast #73: Rohelistega valimistest, kanepist, energiast ja vandenõudest (külas Marko Kaasik)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. november 2022 kell 11:14Foto: Telegram.ee + Canva.com

Et kevadel ootavad meid ees Riigikogu valimised, siis jätkame oma podcastis erakondade ringkäiku. Seekord tuli meile külla Erakonna Eestimaa Rohelised kaasjuht, atmosfäärifüüsik Marko Kaasik. Võtsime läbi loomulikult (rohe)energia ja loodushoiu teemad, ent tegime juttu ka kanepist ja vandenõudest ning arutlesime, kas Eesti saaks olla neutraalne nagu Šveits? 

 

Kaasik ütles, et Šveits enam pole (Vene-Ukraina sõja) suhtes neutraalne ent saatis meile päev pärast salvestust kirja ja palus koos videoga avaldada väikese paranduse:

“Üks ekslik väide oli mu tänases jutus: Šveits ei ole siiski Ukrainale relvastust tarninud – see on olnud arutlusel, aga  siiani tagasi lükatud. Küll aga varustust, mis kaudselt aitab sõda võita, näiteks hiljutine otsus energeetikaseadmete ja raudteetaristu kohta: https://www.barrons.com/news/swiss-give-100-mn-to-help-ukraine-through-the-winter-01667413507. Need asjad on kasutatavad nii rahuotstarbel kui sõjaväe toetuseks, seega suhteline neutraalsus, aga selge poolehoiuga. ;)”

Nagu osade saatekülaliste puhul juhtub, läksid ka Marko Kaasiku keelepaelad rohkem valla alles pärast kaamera kinni panekut ja nii rääkisime veel põhjalikumalt globaalsete korporatsioonide mõjust geopoliitikale. Jõudsime konsensusele, et küllap sõjatööstus ja muud globaalsed huvid (energeetika jne) võivad siiski sõdade kulus rolli mängida.

Küll aga on Kaasik täiesti kindel, et rohelise, näiteks tuule-energiaga võiksime olla muust maailmast elektri osas sõltumatud ning Eesti narkopoliitikal on viimane aeg inimlikumaks muutuda. Samuti võiks roheliste meelest tõhusamaks muuta praegu mitte-töötava vaktsiinikahjustuste fondi. Otsisime koos ka vastust küsimusele – miks jääb mulje, et kodanikuühendused teevad looduskaitse heaks rohkem kui Roheliste erakond?

Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile:

NB! Kõigi selle saate FB video jagajate vahel loosime välja kasti Lumiorava magneesiumivett!

Täispikk saade, on kuulatav/vaadatav ainult Minu Telegrami tellijatele SIIN ALL.

Kõikide varasemate podcastide lingid leiad Telegrami lehelt. Erakonna Eestimaa Rohelised tegemistel ja valimisprobrammi ilmumisel saad silma peal hoida nende kodulehel.

Vaata täispikka saadet Marko Kaasikuga: [stre

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt