DJ Dr. Maueri üleskutse: Jätke ise kõik oma esinemised ära, kui te ei poolda diskrimineerimist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. august 2021 kell 9:31Foto: erakogu + Canva

CANCEL-19: Heidame pilgu uutele trendidele ehk diskrimineerimisele, põhiseaduse lägastamisele ja demokraatia lahustumisele, mille tulemusel võime näha veelgi suuremat ühiskonna lõhestumist ning hirmuvalitsust. Sõna võtab Pärsia erapraksisest põgenenud Kwona dünastia eraarst Dr. Mauer, kes ühtlasi uute diskrimineerivate regulatsioonide tõttu viskab pilli põõsasse ja tühistab kõik selleks aastaks ette nähtud kontserdid, kuna meeskond Maueri taga ei oska võtta seisukohta, keda eelistada sellistes segastes olukordades – kas vaktsineeritud või vaktsineerimata inimesi, sest Mauerile meeldivad kõik inimesed, olgu nad valged, mustad, kollased, koroona vastu süstitud või süstimata.

PS. Ettevõtja ja muusik Dr. Mauer on Telegramile covid-kriisist kirjutanud varemgi.

 

Selleks, et teha suur samm edasi, tuleb teha mitu sammu tagasi, ütleb vanarahvatarkus, millest ei saa üle ega ümber.

Esimesed sammud tagasi sai võetud eelmise aasta algul, kui meile lubati, et ülemaailmne tervishoiukriis kestab vaid neli nädalat. Siis algas esimene “lock-down”, mis on kui mulda külvatud seeme, mille idusid on nelja nädala asemel kastetud praeguseks juba peaaegu poolteist aastat ja varsti on käes viljalõikamisperiood. Tegelikult ei olegi vahet, mida täpselt lubati, vaid tuleb vaadata, millises seisus on meie ühiskond ja kuidas kõik uued seadused on kooskõlas põhiseadusega, dokumendiga, mis peaks justkui kõikide inimeste huve kaitsma.

Muinasjutuline COVID-19 aeg ehk CANCEL-19 SOCIETY on jõudmas uude faasi, kus oleme tunnistajaks lockdown’i kolmandale versioonile, milles esineb ebakõlasid rohkem kui Siim Kallase 10 miljoni dollari kadumise loos. Saan aru, et meie ühiskonda ja maailma on infiltreerunud uus taud, millest me ei saa pealtnäha üle ega ümber, aga kas tegelikult on tegu taudiga või on kõlamas uus saund, mida meile mantrana iga päev ajusoppidesse süstitakse? Mina usun haigustesse, viirustesse, põletikesse, luumurdudesse ja isegi õnnetustesse, aga tavaliselt, vanasti ei tehtud sellest nii suurt numbrit, sest tegelikult on palju põletavamaid teemasid ja olulisemaid terviseprobleeme, millele peaks keskenduma. Miks seda siis ei tehta?

Samm-sammult oleme liikumas aina veidramasse maailma. Maailma, kus artistina pean valima, mille ja kelle eest seisan ehk ma pean hakkama enda kuulajaskonda valima tervisetõendi alusel. See tundub mulle eriti jabur, sest ma pole võtnud seisukohta vaktsineerimise teemal – ma olen hoopis võtnud istekoha, et seda pulli paremini, selgemalt ja kolmandas isikus kõrvalt vaadata, sest praegune propaganda ei tööta inimeste puhul, kes suudavad ise kainelt kaasa mõelda või kes vähegi usuvad päris teadust ja teadlaste tööd, mida ei kuva BNS ega Reuters ja millest Terviseameti töötajad enda kanalites kirjutavad.

Tegelikult on veel hunnikute viisi teadlasi ja tarku inimesi, kellel on oma seisukoht ja kuna mina ei ole ise teadlane, siis kuulan mõlemat osapoolt – sarnaselt sellega, nagu ma kuulan mitut lugu korraga, kui ma enda suvetuuril muusikat mängimas käin. Kuna mina ei ole teadlane ja mul puudub vastav kvalifikatsioon, siis ei oska ma võtta seisukohta, millist “fänni” eelistada – kas ametlikule kutsele „õla alla pannud“ kodanikku või omaenda immuunsust usaldavat tantsufänni. Lihtsalt mul puudub selleks vastav väljaõpe ja seetõttu on raske üht teise ees õigemaks pidada.

Lihtsam on pillid kotti panna ja jääda paremaid aegu ootama ehk aegu, kui meid juhtivad inimesed on jõudnud selgusele, mis on õige ja mis on vale. Töötades meelelahutusmaailmas, kus sinu ainus funktsioon on meelt lahutada, siis kuidas sa lahutad meelt, kui sa oled kellegi poolt paika pandud regulatsioonide tõttu lükanud kõrvale pooled inimesed? Ma ei poolda diskrimineerimist ega inimeste kategoriseerimist vastavalt enda tõekspidamistele, sest erinevus rikastab ja seni, kuni inimesel on kindel oma arvamus, on ta terve inimene, sest inimene ilma oma arvamuseta ei ole terve inimene.

Terves kehas terve vaim – miks ei ole meile kõigile tuntud meelelahutusorganisatsioon nimega kriisikomisjon ehk teaduskoda või Terviseamet kordagi rõhunud teistele lahendustele kui vaktsineerimine? Miks ei ole soovitatud jälgida oma toitumist, treenimist ja/või toidulisandite tarvitamist, kui kehas on midagi puudu, ja praegu ainus asi, millest kõik teavad, et see on puudu, on vaktsiin? Miks on vaktsiinipropagandasse kaasatud ka kõik meelelahutuse tegelased ja muud avaliku sektori inimesed, kellel puudub vastav väljaõpe? Miks võtavad inimesed ise vabatahtlikult või siis sunniviisiliselt vastu otsuse toetada midagi, millest nad ei tea mitte midagi? Mina tunnistan, et ma ei tea mitte midagi ja seetõttu argumenteerin ning üritan leida tõde, sest see “tõde”, mida meile hõbekandikul iga päev numbrite kujul Terviseameti poolt serveeritakse, ei ole ainuõige. Muinasjuttu oskab igaüks vesta – isegi see praegune tekst on muinasjutt, mis annab edasi minu mõtteviisi ja ei pretendeeri lõplikule tõele, vaid ma soovin lihtsalt, et inimesed mõtleksid kaasa.

Uued regulatsioonid on kui nugaterav giljotiin meie ühiskonda, sest sellist kategoriseerimist või ühiskonnakihtide loomist pole toimunud pärast usundite väljatöötamist; isegi Black Lives Matter oli väiksemamahulisem kampaania kui uus vaktsineerimispoliitika. Aktsiooni Black Lives Matter toon välja küsides, kas White, Yellow, Red või Gray Lives ei oma tähtsust? Mina näiteks veel ei teagi, mis on minu nahavärv ja olen selle küsimusega käinud geenifondis, et aru saada, kes ma tegelikult olen. Kuna ma ei tea, kes ma täpselt olen, siis ma ei võtnud ka Black Lives Matteri kampaania osas seisukohta.

Kui palju teil on sõpru ja tuttavaid, kes vaatavad teineteisele viltu oma tervisevalikute pärast? Miks see nii peab olema? Kui sa olid 12 ja sulle pandi salaja õlg alla, siis ei tehtud sellest numbrit. Vaktsineerimise teema pole kunagi olnud nii laialt levinud, pigem on see olnud iga inimese oma asi, aga nüüd järsku on see eeldus, et olla osa ühiskonnast. Ma ei kutsu kedagi üles Jüriöö ülestõusule või Ümera lahingut uuesti võitlema, aga kutsun kõiki üles mõistmisele ja üksteisest lugupidamisele. Vahet pole, kuidas keegi mõtleb ja mida keegi teeb – peaasi, et kõik rahul oleks. Kui keegi Genka tuleb rääkima, et ilma maskita inimesed sõna otseses mõttes ründavad tema rahakotti, siis on Genka valinud endale rolli, millega ta pole tegelikult ühiskonnas vajalik. Igaüks võtab ise täisvastutuse enda elu ja valikute eest. Eriti kurb ongi just näha Genka-taolisi inimesi, kes seisavad avalikkuse ees ja töötavad kui propagandamasinad, teadmata ise üldse mitte midagi, vaid viljeledes kellegi kõrgema või kolmanda soovi. Fakt on see, et Genka kutsuti kampaaniasse midagi rääkima ja oma arvamust avaldama, aga seda kui maski, vaktsiini vms asja pooldajana.

Ärme võta vastutust asjade eest, mille tagajärgi me ei suuda kontrollida – vahet pole, kas sa oled poliitik, ehitaja, iluuisutaja või ahv savannist – ärme kujuta seda endale ette. Ela ja lase teistel ka elada ning palun ära mine kaasa selle naabrivalve süsteemiga, kus seisad selle eest, mida lehes kirjutatakse, ilma et ise üldse kunagi selgelt mõelnud oleksid.

Polnud plaanis, aga see ongi siis üleskutse kõikidele artistidele ja üldse kõikidele inimestele, kes esindavad midagi või esinevad kuskil – jätke ise kõik oma esinemised ära, kui te ei poolda diskrimineerimist. Äkki muutuks midagi, kui kõik seda üheskoos teeksid, aga paraku ei tee, sest enamik ei saa aru, mis toimub.

Tulles tagasi ärajäänud kontsertide juurde, siis mul on isegi hea meel tagastada piletid 50 000 inimesele, kes kõik on varunud sügishooajaks tantsusamme, sest minu poolt ei tule teadmata aega enam midagi: ma ei taha teha valikut, kas võtan vastu vaktsineeritud või vaktsineerimata inimesi. See on raske valik, sest mõlemas fännirühmas on äärmiselt meeldivaid inimesi. Seniks aga, kuniks käib suuremat sorti SWOT tabeli põhjal analüüsi tegemine, siis puhake jalga ja elage täpselt nii, nagu soovite, ilma et hõõruksite kellelegi midagi nina alla. Me pole siia tulnud selleks, et kedagi tema valikute eest hinnata, vaid oleme tulnud siia selleks, et minu kontsertidele uuel aastal või järgmisel aastal või ülejärgmisel dekaadil tulla.

Suure kahetsusega pean veel kord kordama, et kõigi piletirahad saavad tagastatud ja kahetsusega pean ütlema, et mu süda tilgub verd, kuna ma ei saa mängida, aga suuremat sorti verepritsmeid tuleks siis, kui ma peaksin otsustama, millised fännid ukse taha peaksid jääma.

 

Dr. Mauer

 

NB! Seniks kuni Maarjamaa katakombides ja riiklikus köögis valitseb korralagedus ning teadlased ja seadused ei oska leida kompromissi, siis enne suurt talvepuhkust reguleerimata regulatsioonide pärast on veel võimalik Dr. Maueri viimast korda see aasta kuulama tulla. Nimelt vabariigi iseseisvus aastapäeval esineb Mauer koos Taani rändmuusikutega ansamblist WhoMadeWho. Ees on oodata tõelist plahvatust, kus tantsusammud embavad tantsupõrandat hommikuni ja sõud, millega võib ametlikult suvehooaja lõppenuks lugeda. Kohtumiseni Noblessneris 20. augustil. Rohkem infot ürituse kohta leiad siit.

Foto: erakogu + Canva

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt