Statistikat suletud uste tagant ehk Dr. Maueri pilguheit COVID-19-le

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. märts 2020 kell 12:52Avaldame põneva arvamusloo ettevõtja ja muusiku Dr. Maueri sulest, kes vaatab otsa numbritele ja mõtleb, kas praegused meetmed koroonaviiruse ohjeldamiseks on ikka asjakohased. “Selleks, et saaksime parema ülevaate, mis tegelikult toimub, võtame näitena ette Euroopa kriisipiirkonna Itaalia ja sügavama vaatluse alla aastad 2013 kuni 2016. Sellel ajavahemikul oli seal keskmiselt 5 290 000 viiruse juhtumit aastas, neist surmaga päädis keskmiselt 45 000+ aastas. 

Ma ei soovi kõlada nagu spordikommentaator Helar Osila, aga hetkel on hooaja lõpp ja Itaalias on COVID-19 maha murdnud ligi 7500 inimest ja kui võrrelda seda tavapärase gripi statistikaga, siis on COVID-19 oluliselt jäänud alla ILI-le (Influenza-like illness), sest ILI numbriteks on keskmiselt viimase 4 aasta peale 45 000+. Isegi kui lisanduks igapäevaselt 1000+ uut surmaga lõppevat juhtumit järgmised 30 päeva, siis oleks ILI vs COVID-19 seis järgmine: 45 000+(ILI) vs 37 500 (COVID-19). Puhtalt statistikat vaadates on kogu COVID-19 arutelu läinud lappama. “

 

Ma ei ole poliitik, ma ei ole sertifitseeritud ajakirjanik, ma ei ole õppinud avalike suhteid ja mul puudub diplom arstiteaduses. Kui aus olla, siis mul puudub isegi Eesti kodakondsus, aga maailmakodanikuna soovin oma sõnumiga jõuda eestlaste südamesse ja selles keerulises majanduslikus olukorras panna inimesi mõtlema. Äsja sain ma EV Valitsuse “kontaktilt” sõnumi, et 25. märtsist võib avalikus ruumis viibida üksi või kahekesi ja teistest tuleb hoida 2 meetri kaugusele.

Ma ei ole mees metsast – ei ole vendade Voitkadega kuidagi suguluses ega enamus elust elanud mulla all. Enda elu alustasin heaoluühiskonnas, kust liikusin edasi Eestisse ja lõpetasin kooli, mille sõnum oli, et “Unistused Muudavad Maailma”. See kõik on loonud tugeva vundamendi iseseisvaks mõtlemiseks – pole kunagi olnud suur uudiste fänn, kuna tunnen, et ma ei saa sealt adekvaatset infot, mis tegelikult maailmas toimub. Kallutatud informatsioonil puudub sisu ja hing.

Nüüd koduses karantiinis tunnen, et mind on tillust tõmmatud – mitte ainult valitsuse ja riigi poolt, aga kogu maailma poolt. Ma ei tea, kuhu koer on maetud, aga kui hakkan mitte-ajakirjanikuna tegelema ajakirjandusliku tööga, siis näen, et numbrid ei klapi. Ei klapi kogu see lugu, mida meile, su naabrile ja kogu maailmale praegu serveeritakse. Kuskil on üsna suured käärid ja nii palju umbmäärasust on meile sisse söödetud. Me teame ainult, et me peame end oma kaevikutes peitma ja katakombides koos oma perega hakkama saama – söö ruttu, karu tuleb.

Toome nüüd välja päevakangelase nime ja milleks üldse seda kogu lugu kirjutan – koroona (COVID-19). Nii nagu ma varasemalt mainisin, siis ma ei ole ajakirjanik, mul puudub vastav haridus ja mul pole õrna aimu, kuidas saaksin Postimehes tööd, kuna ma ei oska kirjutada uudislugusid. Vähemalt sellisel kujul, nagu teevad seda praegused ajakirjanikud, poliitikud jms avaliku sektori tegelased. Nüüd kui olen enda pommivarjendis viimased 10 päeva elanud, si

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt