Unustage Burning Man – ära jääb ka Dr. Maueri 200 000 inimese rahvusvaheline tantsupidu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. aprill 2020 kell 17:14“Öeldakse, et andke rahvale leiba ja tsirkust, siis on rahvas rahul. Nüüd, kui võetakse ära nii leib kui ka tsirkus, siis on viimane aeg fööniksina tuhast tõusta, avada enda tšakrad ja astuda vastu ebaeetilisele maailmakorraldusele. See, mida me oleme viimased nädalad kogenud on justkui katkend mõnest Hollywoodi poolt lavastatud kassahitist. Veel parem – kui Kreisiraadio, Tujurikkuja ja David Copperfield saaksid kogu bande peale ühise lapse, siis selle lapse nimeks oleks Corona. Selles illusiooni meenutavas teatraalses lavastuses on kõik olemas – mustkunst, komöödia, tragöödia ja Valdise idiootne (loe. ossilik) lambakarjatamine,” kirjutab muusika ja DJ Dr. Mauer.

 

Me kõik oleme kuulnud väiksena või suurena fraasi, et “nii juhtub ainult filmis” ja praegu oleme jõudnud ajateljel kulminatsiooni, kus meist on saanud filmitegelased. Ja nii nagu kõik teame, siis sõna film tähendab lavastamist ja täpselt nii on ka praeguse olukorraga – oleme osa ühest suurest lavastusest. Ühes heas lavastuses on esindatud hea ja halb (good cop vs bad cop), sest siis on põnevam ja kaasahaaravam storyline. Filmides oleme alati nõrgema poolt ja tahame, et Maximus ikka päästaks Rooma. Miks ei ole me päriselus “õigluse” poolt? Miks me päriselus oleme Commoduse poolt, kes keerab Rooma riigi tagurpidi ja hoolib ainult enda huvidest? Me ei tee seda sellepärast, et me ei süvene – mitte, et me seda ei tahaks, aga meil pole lihtsalt aega, sest peame “päriselus” hakkama saama ja seetõttu meid ei huvitagi.

Mind ka ei huvitaks, aga nüüd, kui olen enda fänne ninapidi vedanud, siis tunnen kodanikukohustust selgitamaks olukorda, miks jääb 200 000 inimese kontsert Tallinna Lauluväljakul ära. Miks jäi see kolossaalne, hinge transformeeriv ja algselt isegi ebareaalselt kõlav kontsert Eesti rahvale ära. Ma tunnen, et olen Eesti rahvale võlgu ja seda rohkem, kui Kert Ämmapets, kes Pärnu Strandi ees omal ajal 800 miljoni investeeringu õlletehasesse ära kaotas. See praegune olukord pole mingi 3,5, millest me ei peaks rääkima. See on meie tulevik, kus keeratakse Tallinna Vee kombel kraanid kinni ja öeldakse, et hetkel ei saa valitud telefoninumbrit kätte.

Kes veel ei tea, siis oli kevad 2019, kui istusin New Yorkis ühel terrassil enne suurt esinemist ja mõtlesin, mida ma saan maailmale omalt poolt anda, et kõik hakkaks liikuma õiges suunas. Sügasin kukalt ja kratsimise käigus jõudsin järeldusele, et muusika – muusika on see, mida ma saan inimestele pakkuda, sest isiklikult arvan, et muusika on energiavorm, mis meid ühendab olenemata rassist, tõstab olenemata kaalust ja paitab olenemata vanusest. See on maagia, mis on serveeritud läbi ruuporite. Paljud juhid läbi ajaloo on isegi väitnud – eesotsas Napoleoniga, et “ainus töötav süsteem on helisüsteem”. Koheselt, kui see mõte mu peast Manhattani jänkide ateljee-terrasil läbi jooksis, siis tundsin, et just sellist süsteemi tahakski edendada, sest heaoluühiskondlasena tean, kui vajalik on toimiv süsteem.

Praegune COVID-19 paanika ei ole tabanud ainult mind, vaid suuremalt jaolt kõiki teenindus-, meelelahutus- ja toitlustussektoris. Tulevikus neid sektoreid MASU-käigus lisandub, aga ärme praegu nendele keskendu, sest praegu pisaraid valades ei suuda ma teistele teemadele keskenduda. Tunnen kaasa kõikidele ettevõtetele, kes on saanud laevade pommitamise laadses mängus pihta. Ühiskond ilma meelelahutuse ja toimiva teenidussektorita on hambutu nagu Uruguay ilma Suárezita.

 

Dr. Mauer 0:1 COVID

Tulles tagasi kontserdi ärajäämise põhjuse juurde, siis ilmselgelt ei pea me seda kaugelt otsima. Selles on süüdi Bill Gates – täpselt samamoodi, nagu on tema süüdi kõikides kaotatud Exceli ja Wordi dokumentides, mis on Azure pilverakendusest kaotsi läinud alati just siis, kui neid vaja on. Billy-boy Microsofti Windows ja Internet Explorer levis juba algusaegadel kui viirus igasse arvutisse. Sealt ammutas särav tudeng inspiratsiooni maailma vallutamiseks. Gatesi näeb kõva vaeva, et Tallinna Lauluväljakul ei toimuks kosmilist astraalrännakut ehk maailma võimsama minekuga inimeste kosmosesse saatmist, kus vabanetakse hirmudest, tunnetakse vabadust ja astutakse elus edasi oma parima “mina-vormiga”. Snowdeni sõnul arutati Dr. Maueri kontserti ärajäämist esmakordselt selle aasta Bildebergi kohtumisel, kus kurikuulus 1% eesotsas Rockefelleritega ütles, et Lauluväljaku ülemaailmset ärkamist ei tohi juhtuda. Oleks X-mehed endiselt veel toimiv meeskond, siis oleks kontserti ärajätmist saanud lihtsamalt korraldada, aga kuna oli soov, et keegi otseselt surma ei saaks, siis otsustati COVID-19 kasuks.

Tallinna Lauluväljak sai valitud ajaloolistel põhjustel, sest ükskord me võidame nii-kui-nii ja ükskord oleme seda Lauluväljakul juba teinud. Läbirääkimised olid peetud BBC, CNN-i, ABC, ESPN-i ja Kanal2-ga, kes saaksid eksklusiivsed õigused ürituse kuvamiseks. Kuna kõik eelpool nimetatud kanalid kuuluvad ühte organisatsiooni, siis pärast sissemakse tasumist otsustati leping ühepoolselt tühistada. Tuues põhjuseks soovi kontrollida inimesi rohkem, kui nad seda ise teevad – kuigi mul oli iseendaga allkirjastatud heade kavatsuste protokoll, kus lubasin, et kontserti pilet ei tule kiibistatud kujul tätoveeringuga otsaette, nagu Orukoduga kunagi allahindlust saadi.

Iga suure ürituse, liikumise, viirusepandeemia jms korraldamiseks on vaja raha. Raha on vundamendiks kogu kvaliteedile ja sellele, kui efektiivselt turundust koordineerida ehk kui sügavale alateadvusesse oma sõnumiga jõuda. Arvestades, et suur osa inimesi on karjaloomad ehk lambad, siis piisab lihtsatest sõnumitest nagu “Püsi Jaanipäeval kontserdilainel” ja kui neid silte piisavalt palju tänavatele panna lisaks vestides patrullidele, siis tuleb vabatahtlikult sunniviisiliselt kogu kamp kokku. Inglased nimetavad seda kõike “no-braineriks” ja just seda Gurella Marketing vormi me olekski kasutanud. Nüüd, kui riik näris selle kanali efektiivsuse läbi, siis asetati orbiidile hoopis enda sõnum, mis ühtlasi keeras kogu turunduskampaania nulli. Häving on katastroofiline ja umbkaudu 50m EUR Kert Ämmapetsilt laenatud raha on lihtsalt vastu taevast lastud.

Kui võtta kõik tänaseks päevaks tehtud investeeringud kokku, siis näeme, et suure asja korraldamiseks on vaja suurt raha. Kert Ämmapetsi 800m EUR investeering õlletehase arenduseks Pärnu Strandi kõrvale on kogu selle rännaku kõrvalt sendid, sest pealinnas on asjade korraldamine oluliselt kallim. Isegi kui EUR hinda ei tõsta, siis oleme jõudnud aega, mil 2 EEK kreemisai maksab 2 EUR.

Nii, nagu lõpetatakse iga lastesaadet, siis jääme ootama kirju, joonistusi ja meistriteoseid, sest kriisiajal võite leida iseenda ja avastada endas külgi, mida kogesite viimati lapsepõlves. See on aeg, kus inimesed, kes soovivad muutuda, muutuvad ja leiavad enda elu tee – uue eesmärgi või maagilise tähenduse enda tegemistele.

Ja kõige lõpetuseks lisan ühe tsitaadi ühelt rahvusvaheliselt tuntud suurmõtlejalt: “First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

 

* Tegemist on fiktsiooniga ja ei soovitata nõrganärvilistele. Täpselt nii nagu ka sõjal, siis rahvas soovib komöödiat ja mis oleks kõige parem komöödia kui peegeleda olukordi elust enesest ja anda olukordadele omalt poolt vürtsi ja pipart.

 

Dr. Mauer

 

Foto: erakoguKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt