Dr Veskimägi väljaviskamisega õhutab Perearstide Selts rahvast “uhhuu-meditsiinile”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. jaanuar 2020 kell 11:34“16. jaanuaril sai Tõstamaa perearst Dr Madis Veskimägi väljaarvamise teate Eesti Perearstide Seltsist. Organisatsioon ei kajasta ega kommenteeri oma otsust sotsmeedias ega kodulehel. Kui selts vahejuhtumi kohta rahuldavate põhjenduste andmisest hoidub, tõmbab ta endale asjatult rahva halvakspanu. Eesti Perearstide Selts (EPS) läheb sellise otsusega ka vastuollu omaenda eesmärkidega,” leiab blogija Juuli Jutud.

 

Tõstamaa perearsti dr Veskimägi tegevus ei ole vastuolus seadusega. Teisi mittekahjustav alternatiivne arvamus on samuti lubatud. “Nimelt kuulub minu sümpaatia ja poolehoid patsiendile, mitte meie meditsiini korraldusele, nagu see praegu on,” sõnastas Dr Veskimägi oma põhimõtted Postimehele. Oma erimeelsusi meditsiinisüsteemi kohta on doktor avaldanud juba aastaid. Kui ta alles nüüd seltsi liikmelisusest ilma jäeti, tähendab, et mõnelaadne sõnavabadus meil siiski on.

Organisatsiooni kodulehel seisva põhikirja järgi võib seltsi mainet rikkuva liikme enda seast välja arvata. “Kriitika ei ole probleem, inimesed arvavadki erinevalt, aga Veskimägi on esitanud ülekohtuseid väiteid, millel ei ole faktilist alust ja seda ei saa me lubada,” põhjendas EPS-i juhatuse liige dr Karmen Joller Delfile. Selts aga ei näi olevat valmis andma selgitusi, milliste konkreetsete valevaadete levitamise tõttu doktoriga selliselt toimiti. 

Seltsi põhikirjas sõnastatud eesmärk on seista hea arsti ja patsiendi vahelise usalduse ning lugupidamise eest. Langetatud otsus süvendab aga rahva usaldamatust valgekitli-meditsiini suhtes. Sarnased uudised suunavad inimeste usalduse ja abiotsingud arstide jaoks ilmselt mittesoovitud suunas ehk alternatiivide poole.

 

Juuli Jutud

 

Foto: Pixabay

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt