Nõmme Raadio andis eetrisse neli vaktsineerimise teemalist saadet

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. jaanuar 2019 kell 18:34Nõmme Raadio saade “Lõunatund” käsitles 2018. aasta detsembri viimasel nädalal neljas saates vaktsineerimist, seal hulgas ka teadvat nõusolekut ja patsientide õiguseid. 

 

Esimese saate teemaks oli teadev nõusolek, patsiendi õigused ning teadva nõusoleku erinevad osad nagu võime otsustada, vabatahtlikkus, piiratud teovõime, asendusotsustusmehhanism ja tahtevastane ravi. Pisut ka ravivigadest, ravimite infolehtede lugemisest ja kust neid vaadata saab. Saatekülaliseks oli Eesti Patsientide Esindusühingu juhataja Pille Ilves.

Teises saates tehti dr Martin Ruumetiga juttu võimalikest põhjustest, miks ja kuidas nakkushaigused vähenema hakkasid. Oli see tingitud vaktsiinidest või millestki muust? Kui hästi oskavad arstid ära tunda vaktsiinikahjustusega lapse? Miks tekib kõõrdsilmsus? Vaktsiinides esinevatest abiainest alumiiniumist ning mis vahe on süstitud ja suu kaudu söödud alumiiniumi imendumisel organismi.

Kolmandas saates võrreldi vaktsineeritud ja vaktsineerimata lapsi ning räägiti võimalikest kõrvalmõjudest, mis võivad kaasneda vaktsineerimisega. Vaktsineerimise efektiivsust lahates tugineti Terviseameti statistikale. Saatekülaliseks taas dr Martin Ruumet.

Neljandas saates rääkis enda ja oma lapse loo Liisi Pavelts, keda teatakse ka blogi “Maakas pajatab” autorina.

Kert Lapimaa juhitud saatesarja saad järgi kuulata siit (25.-28. detsember 2018).

 

Allikad: Facebook, Nõmme Raadio

Uuri lisaks: Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing

Foto: Shutterstock

 

Toimetas Piret Pärnamaa

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt