Kas meil on nii palju meditsiinitöötajaid üle, et Tallinna Kiirabil on võimalik vallandada 22 inimest?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. august 2021 kell 15:00Palun parandage mind, kui ma eksin, aga kas Eestis ei ole juba aasta(kümne)id meditsiinisüsteemis olnud üheks suuremaks probleemiks see, et talvistel viirushooaegadel on meil puudus väljaõpetatud meditsiinitöötajatest?

 

Postimees kirjutab täna, et Tallinna Kiirabi vallandas 22 vaktsineerimata töötajat. Ja seda mitte põhjusel, et nad oleksid ebakompetentsed meedikud, vaid kuna nad kasutavad oma õigust keha puutumatusele. Kas nii motiveeritaksegi inimesi meedikuks õppima: “Haiglasüsteem on kokkukukkumise äärel! Meil on personalipuudus! Palun tule õpi kiirabimeedikuks või haiglaõeks! Pead tegema ületunde, palk on sitt ja oma keha üle ka otsustada ei saa! Tule, tule!”?

Lõik artiklist: Järsk vallandamine tõi endaga kaasa augud töögraafikus. “Brigaadijuhtide graafikus jäi katmata 47 vahetust. 47 vahetust, sest inimesed, kes on õppinud koolis neli aastat, kes on harinud ennast, ja töötanud, neil keelatakse tulla tööle ja ülejäänud on sunnitud tegema ületunde,” avaldas Sõsa nördimust.

Üks mu Eesti/Kreeka sõbranna kirjutas mulle just selle peale chat’is: “See nagu Kreekas tuletõrjujatega, kõigepealt üritati survestada ja ähvardati vallandamisega ja nüüd, kui pool riiki põleb, siis tuuakse üle Euroopa abiväge juurde. Üks poliitik veel julges lagedale tulla sellise idiootse jutuga, et “nad päästavad inimesed tulesurmast ja siis nakatavad koroonaga”. Õnneks tavainimestel on mõistus alles ja tuletõrjujad on seal praegu kõige suuremad kangelased.”

Jääme lootma, et meie kiirabi- ja haiglajuhtidel on “tulekahju kustutamiseks” varuplaan olemas. Tallinna Kiirabi endistele töötajatele aga soovime edu kohtus!

 

Mariann Joonas

Foto: terviseamet.eeKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt