Eestis on puudu 4000 õde, ent riik olukorra parandamiseks 1,5 miljonit ei leia

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. september 2021 kell 10:18



Elame huvitaval ajastul, kus haiglatöötajatest on juba aasta(kümne)id karjuv puudus – Päevalehe andmetel on Eestis vajaka vähemalt 4000 õde, ometi ei leia sotsiaal- ega haridusministeerium umbes pooltteist miljonit eurot, et olukorda leevendada.

 

“Kui ühes valdkonnas on räige tööjõupuudus, peaks olema ministeeriumite huvides seda ala eelisrahastada. Õe õpetamine on Eestis üks odavamaid õppeid üldse – olukord on täiesti absurdne,” märkis Eesti õdede liidu president Anneli Kannus.

Tänavu 1. jaanuaril lõppes 2016. aastal sõlmitud tervishoiukõrgkoolide, haiglate liidu ja kahe ministeeriumi vahel sõlmitud konsensuslepe. Uus lepe on siiani sõlmimata, seega, muuhulgas on vastuseta küsimus, kas praktika läbimise eest tasub kõrgkool või praktikabaas ehk haigla.

Võiks ju mõelda, et õdede koolitamine ja sellesse investeerimine on prioriteet number üks, sest nii teadusnõukoda kui ka valitsus on viimastel nädalatel korduvalt öelnud, et kriisihalduse põhiline eesmärk on haiglakoormuse vähendamine.

Samal ajal on viimase 1,5 aasta jooksul leitud kümneid (sadu) miljoneid eurosid, et osta maske ja desinfitseerimisvahendit, vaktsiine, lasta vaktsiinidel ja teistel ravimitel halvaks minna (3 miljoni eest!), maksta arstidele ja õdedele koroonavaktsiini süstimise eest boonust jne jne. Tagatipuks on ähvardatud meedikuid, kes ei soovi vaktsineerida, vallandamisega ning paljud ongi seetõttu tööst ilma jäänud. Quo vadis, Eesti Vabariigi Valitsus, teadusnõukoda ja tervishoiusüsteem?

 

Allikas: Eesti Päevaleht, lingid artikli sees

Foto: Vidal Balielo Jr. / Pexels

 

Toimetas Mariann Joonas



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt