Rein Raud: olukorra kirjeldamiseks on vandenõuteooriad kõige tõenäolisemad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuni 2013 kell 11:26475px-ReinRaud2007

Eesti poliitikamaastikul tuleb musta pesu päevavalgele juba igapäevaselt. Kirjanik Rein Raud arutleb Eesti Päevalehe veergudel, kuidas ta on sellistest skandaalidest väsinud.

 

Raud toob välja, kuidas poliitikas valetatakse, vassitakse ning avalikku arvamust loovad avaliku sektori palgal olevad netikommentaatorid.

“Teisisõnu, meil ei ole niivõrd parlamentaarne demokraatia, kuivõrd tagatubade võrgustik,” leiab mees. “Õhk läheb puhtamaks siis, kui need seltskonnad võimu lähedalt lahkuvad, aga vabatahtlikult nad seda ei tee, arvab Raud ja nendib, et võimuladviku puhul vahetub lihtsalt fassaad.

“Kahtlemata on seegi nägemus vandenõuteooria ja oleksin väga rõõmus, kui keegi selle veenvalt ümber lükkaks. Aga ega see väga lihtne ei ole, kui ülepea võimalik,” ütleb Rein Raud ja lisab: “Ma olen väsinud elust maailmas, mille kirjeldamiseks tunduvad vandenõuteooriad kõige tõenäolisemad.”

 

Loe Rein Raua täispikka arvamuslugu Eesti Päevalehest.

Foto: Metsavend / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt