Ülle Madise: poliitikas toimuvale tuleks panna õige diagnoos

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2013 kell 10:05 

Reformierakonna juhatuse valimisskandaali kommenteerides ütles Tartu ülikooli riigiteaduse professor Ülle Madise ETV saatele “Terevisioon”, et riigiõigusteaduse seisukohalt tuleks Eesti poliitikas toimuvale panna õige diagnoos ja vastavalt sellele valida ka mõistlik ravi.

 

“Asi on ju selles, et juba viimased 20 aastat tegelikult kogu Euroopas on välja tulnud umbkaudu samad asjad. Selle kohta on virnade viisi nii politoloogilist, sotsioloogilist kui ka õigusteaduslikku kirjandust: Ja kirjeldatakse ikka sedasama: et erakondade sisedemokraatia on muutunud farsiks, massierakonnad sarnanevad üksteisele sedavõrd, et justkui mitu sildita pudelit – enne iga valimist võid uue sildi panna – tegelikult ükskõik,” rääkis õigusteadlane.

Madise nentis ka, et paljudes riikides on erakondade rahastamise süsteemid muudetud sellisteks, et tegelikult erakonda enam ei huvita isegi oma liikmete toetus – olgu siis rahaliselt või häältega -, sest erakonnad on sisuliselt riigi ülalpidamisel. Kõik see tema sõnul toimunud ka Eestis.

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: overcomingmultiplesclerosis.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt