RE sisevalimistel on tuvastatud juba 51 rikkumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. juuni 2013 kell 22:20reformierakondReformierakonna sisevalimistel on tuvastatud kokku juba 51 rikkumist Lääne-Viru-, Võru- ja Viljandimaal. Reformierakond teatas BNS-ile, et sisehääletuse väärkasutust uuriv töörühm tuvastas kaheksa pettusejuhtumit Võrumaal ja neli Viljandimaal.

 

Võrumaa arendusjuht Elleri-Kristel Kelp hääletas sisevalimistel kaheksa inimese eest. “Selle mõtte sai ta Anu Kikaselt, kes on Kristiina Ojulandi büroo töötaja ja kes tegi talle ettepaneku, et naised võiksid toetada naisi,“ ütles uurimist juhtiv Väino Linde. “Võru maakonna pettuste muster kattub osaliselt Lääne–Virumaa omadega.“ ütles Linde.

“Hääletasin kaheksa inimese eest nende teadmata ja andsin nende nimed ka töörühmale,“ sõnas Reformierakonna Võrumaa arendusjuht Elleri–Kristel Kelp.

Viljandi maakonnas jätkub täna kontrolli läbiviimine. Linde sõnul on seal kinnitatud neli juhtumit, kus on sisehääletatud inimeste teadmata ning koos nendega selgitatakse fakte kokku 11 juhtumi osas. Neljapäeval tunnistas sisevalimiste pettuse üles Viljandi maakonnaorganisatsiooni arendusjuht Ott Kukk, kes on lubanud erakonnast välja astuda.
Reformierakonna juhatus otsustas e-hääletuse skandaali sattunud Euroopa Parlamendi liikme Kristiina Ojulandi kolmapäeval parteist välja arvata, erakonna Lääne-Viru regiooni arendusjuht Taimi Samblik esitas ise lahkumisavalduse.

 

Allikad ja lisalugemine: BNS, Postimees, ERR

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt