Meikar: tundub, et poliitilise eliidi mõtlemine pole muutunud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. mai 2013 kell 9:42 

Aasta pärast erakondade ebaseadusliku rahastamise probleemi tõstatamist on Reformierakonna endise liikme Silver Meikari arvates inimeste suhtumine sellesse muutunud, kuid ta ei näe muutust poliitilise eliidi mõtlemises, kirjutab ERR.

Täna möödub täpselt aasta Silver Meikari artikli “Erakondade rahastamisest. Ausalt” ilmumisest Postimehes, millega otseselt või kaudsemalt saab seotuks saab pidada ministrivahetust, seadusemuudatuste algatamist, Harta 12, presidendi Jääkeldri algatust “Aitab valelikust poliitikast!”, meeleavaldusi ja rahvakogu.

“Ma olen kindlasti rahul sellega, et aasta jooksul on tegelikult ju toimunud päris põhjalik arutelu, mis on poliitikas lubatud ja mis mitte,” rääkis Silver Meikar intervjuus ETV saatele “Terevisioon”. “Ja ma olen kogu aeg ka öelnud seda, et ma ei usu mingitesse karmidesse seadustesse – et see, mis muutuma peab, peab muutuma inimeste peades. Peab muutuma mõtlemine. Ja mul on sisemine tunne, et päris palju – tänu sellele pikale debatile – on tegelikult muutunud inimeste suhtumises. Mul on kurb meel selle üle, et mulle tundub, et see muutus ei ole tegelikult toimunud poliitilises eliidis.”

Meikar nentis, et kui järgmise riigikogu valimise ajal on inimesed nõus valima neid poliitikuid, kes on valetanud, vaataks ta kõigele tagasi kurvema pilguga.

 

Täispikk artikkel: ERR

Foto: prweb.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt