Madisson: Eestis valitseb täielik stagnatsioon

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. mai 2013 kell 10:38



 

Minut.ee kirjutab, et Hispaanias elav veterandissident Tiit Madisson, kes on viibinud viimased poolteist kuud Eestis, võrdles siin praegu valitsevat olukorda Brežnevi ajaga.

 

Madisson rääkis 27. mail Nõmme Raadiole antud intervjuus, et üldiselt on inimeste suhtumine palju positiivsem võrreldes selle ajaga, kui ta kolm aastat tagasi ära läks. “Inimeste suhtumine on ka muutunud, et just praegu tulin siia hommikul nüüd raadiosse, üks mees tuli ka bussi pealt maha ja soovis edu ja surus kätt ja ütles, et pane samas vaimus edasi, ja niukseid kohtumisi, täitsa niukseid spontaanseid on palju olnud inimestega – jah, aga mis nüüd ütleme vanade kamraadide ja võitluskaaslastega nagu jutust on alati välja koorunud, on, noh, mida võib juba ka lehtedest lugeda, on lootusetus. Lootusetus, et midagi Eestis paremaks läheb. Ja ega ei lähegi,” sõnas Madisson.

“Tähendab, ma olen ise täpselt samasugusel seisukohal nüüd peale seda poolteteist kuud, mil ma olen väga palju suhelnud inimestega. Seni kuni võimul on needsamased – kuidas ma neid nimetaks siis – moraalsed värdjad, seni ei muutu Eestis mitte midagi,” rääkis mees.

“Midagi siin nüüd rõõmustavat küll ei ole, kuigi püütakse nüüd hurraa-optimistlikke kampaaniaid teha, aga see lihtsalt näitab, et tegelikult on ühiskonnas täielik stagnatsioon, ja see sarnaneb praegu Brežnevi-aegse Nõukogude Liiduga, kus kah kiideti ennast, ei jõutud ära kiita ja sõimati vaenlasi. Nüüd on umbes samasugune. Tähendab, võimutsevad tegelikult Kommunistliku Partei endised liikmed ja retoorika sarnaneb väga üllatavalt tollase retoorikaga,” leidis ta.

Saates räägiti nii sellest, kuidas Reformierakond endale liikmeid värbab kui ka paljust muust huvitavast, näiteks võimalikust terrorismipuhangust Eestis. Jutust käis muu hulgas läbi terve rida vandenõuteooriaid, sealhulgas seoses äsja tõstatunud natsiteemaga.

Madisson soovitas samas jälgida kõigil Telegram.ee-d. “See on nüüd alternatiivmeediast minu arvates üks paremaid kanaleid üldse, kust saavad informatsiooni kätte ka need, kes mingeid võõrkeeli isegi ei valda,” selgitas vana dissident.

 

 

Allikas: Minut.ee

Kuula saatelõiku siit.

Foto: Inno ja Irja Kohvik

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt