Repliik: Eesti probleem ei ole mitte sõnavabaduse puudumine, vaid üleolev ajakirjandus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. aprill 2019 kell 12:42“Minu arust pole Eestis probleemi sõnavabadusega selle tavapärases tähenduses. Probleem on selles, kui sõnavabadust kasutatakse ära oma isiklikes huvides,” kirjutab ettevõtja, kirjanik ja joogaõpetaja Pamela Maran.

 

Probleem on selles, kui ajakirjanikud hakkavad mõtlema, et normaalne intervjueerimisvorm on see, kus sa tulistad ründavaid küsimusi, segad vastajale vahele, püüad meeleheitlikult läbi küsimuste oma isiklikku hinnangut välja demagoogitseda või kui ajakirjanik oma kommentaarides kutsub endale ebameeldivaid gruppe saastaks.

Probleem on selleks, kui ajakirjanik ei saa aru, et ta peab olema neutraalne infovahendaja, murekohtade väljatooja. Probleem on siis, kui ajakirjanik teeb tööd emotsioonide ja isiklike hinnangute baasilt. Probleem tekib siis, kui allikad ei julge enam kõneleda, sest nad kardavad rünnatud või sildistatud saada. Probleem on siis, kui inimesed hakkavad ajakirjanikke kartma, sest neile on lubatud kõik.

Me ei pea kartma tõe ilmsikstulekut, kuid me kipume kartma, kui ajakirjanikud võtavad endale hukkamõistva Jumala rolli. Ainult nad ei saa aru, et Jumal armastab kõiki oma lapsi võrdselt, kedagi ründamata, ennast teistest ülevaks pidamata.

Ainult arukas meel eraldab oma emotsioonid tööst, mida ta tegema peab. Ainult rumal laseb saada võitu vihal, solvumisel, näpuga näitamisel ja peidab siis end seaduste taha, mis polnud kunagi mõeldud rumaluse kaitsmiseks.

Ma ei poolda EKRE enamikke seisukohti, mis on hukkamõistvad, pimedad ja rumalad. Kuid täpselt samasuguse pimedusega on vastanud paljud ajakirjanikud.

Silm silma vastu jätab kogu inimkonna pimedaks.

 

Pamela Maran

 

Allikas: Facebook

Foto: masterfile.com

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt