Vaba ajakirjandus? Ministeerium soovib ERR-i nõukokku enda esindajat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. november 2013 kell 9:29Basic CMYKRahandusministeerium soovib riigieelarve baasseaduse eelnõuga suurendada uue aasta algusest rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu koosseisu, lisades sinna kultuuriministri esindaja, vahendab Postimeest BNS.

 

Seletuskirjas põhjendab rahandusministeerium nõukogu suurendamise soovi vajadusega tagada rahastamise selgus ja läbipaistvus, milleks on valitsus nõukogus reeglina esindatud valdkonnaministri esindaja kaudu.

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul on kultuuriminister juhtinud korduvalt tähelepanu, et rahvusringhääling läheb nii oma laenutegevuses kui ka muudes otsustes järjekindlalt oma rada ja ministril pole võimalik kontrollida tema haldusalas olevat avalik-õiguslikku isikut.

“Erinev on olukord teistes avalik-õiguslikes isikutes, kus niisugused nõukogu liikmed on juba olemas. Sellepärast on see erand sinna kirjutatud, tungival palvel midagi ette võtta, et vastutaval ministril oleks võimalik vastutada,” põhjendas reformierakondlasest rahandusminister.

Eelnõu esimesel lugemisel tekitas ettepanek saadikutes palju küsimusi. Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Priit Sibul ütles, et talle ei tundu, nagu oleks see vaid riigieelarvega seotud eelnõu.

“Osaliselt jääb ikka mulje, et püütakse istmiku kaudu hambaid parandada. Kui võtame rahvusringhäälingu, siin võib mõneti aru saada, et räägitakse finantsplaani- ja eelarvemuudatustest, aga kuidas te sel juhul seletate selle nõukogu suurendamise vajadust läbi riigieelarve baasseaduse eelnõu?” küsis Sibul.

Rahandusminister Jürgen Ligi vastas, et rahvusringhääling on üks selline hästi sõltumatu avalik-õiguslik isik, kes ei kipu astuma mõnes põhimõttelises küsimuses riigiga ühte sammu. “Seal ei ole sedasorti liikmeid, kes oleks harjunud teatud protseduure ja tavasid järgima,” lausus ta.

 

Allikad: BNS, Postimees

Pilt: err.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt