REPLIIK: Eestis elav ukrainlane Kallase fiaskost

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. september 2023 kell 11:52Foto: Pixabay / geralt

Ukraina juurtega Eestis elav Telegrami lugeja kirjutab: “Mis farss siin Eestis toimub?! Nagu eestlased ei teaks, et sõja ajal Ukraina ja Venemaa teevad aktiivselt omavahelist äri. Gaasi, nafta, vilja ja väetisega kaubeldakse samas mahus nagu enne sõda. Üksteisele makstakse raha kauba eest ja transiidi eest jne. See kõik on avalik info.

 

Mul on küsimus: kui Ukraina peab võimalikuks ajada äri Venemaaga ja maksta Venemaale raha, siis miks teised ei tohi kaubelda Venemaaga?

Ukraina ise tohib äri ajada, aga muu maailm ei tohi? Ebaloogiline.

Kirja autor toimetusele teada.

 

Delfi vahendas mais Washington Posti artiklit, milles öedi, et Ukraina riiklik naftafirma Naftogaz ja mõned teised kõrgemad poliitilised liidrid rõhutavad, et Ukraina ei saa ega tohi Venemaa gaasi vedavaid torujuhtmeid sulgeda, sest transiidist teenitud raha on vaja kätte saada. Lisaks takistab Ukrainat asjaolu, et mõned Euroopa riigid sõltuvad endiselt Venemaa naftast ja gaasist.

Gaas on olnud Venemaa ja Ukraina keeruliste suhete keskmes aastakümneid ja need teemad on olnud ka peavoolumeedia fookuses. Aga kuidas on lood muude äridega, sellest suurt ei kirjutata.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt