Kas Euroopa Liit liitus ametlikult Ukraina sõjaga?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. oktoober 2022 kell 15:35Pilt: Canva

Koroonaterroristidest EL-i välisministrid otsustasid korraldada Ukraina sõjaväelastele väljaõppemissiooni ja eraldada veel 500 miljonit eurot relvatarneteks, teatas välisministeerium nädala alguses. Plaanide kohaselt korraldatakse EL-i riikides ka 15 000 Ukraina sõduri väljaõpe, mille eesmärk on õigustada pettusele üles ehitatud rahvusvahelist geopoliitikat ja üha suuremat riigikaitse eelarvet. Mäletatavasti sai sajandi esimesed kümmekond+ aastat riigikaitsele kulutatud miljardeid õigustada Afganistani ja Iraagi koobastes elutsevate terroristide ja nende massihävitusrelvadega, mida tegelikult polnud olemas. Nüüd ongi paras aeg vaenlast vahetada ning Putin, kes samuti aitas oma rahvale pähe määrida Afganistani koobaste terroristide muinasjuttu, on ideaalne koll tõejärgse ajastu ühiskonnale. Sest nii saame endiselt vältida seda hiiglaslikku elevanti meie elutoas.

 

Raha tuleb nn Euroopa rahutagamisrahastust

… sest sõda on rahu.

Missioon peaks kestma kaks aastat, seisab Euroopa Komisjoni pressiteates.

See tähendab, et meie reaalsuse metascript’i loojad on juba ära otsustanud, et sõda kestab veel vähemalt kaks aastat.

Nagu ütles Kaja Kallas, siis Putiniga polegi mõtet rääkida.

Loomulikult pole mõtet, kui eesmärgiks on sõda edasi pidada. See tähendab, et nii Ida kui ka Lääs panustavad suurele sõjale, sest milleks lasta ideaalset kriisi raisku…

Saksa välisminister Annalena Baerbock ütles teisipäeval peetud kõnes, et 15 000 Ukraina sõduri väljaõppe saab toimuma Saksamaal ja Poolas, seega Euroopa Liidu riikide pinnal, mis ametlikult sõjas (veel?) ei osale.

Lisaks elementaarsetele sõjalistele oskustele on see missioon mõeldud ka muude oskuste õpetamiseks sellistes valdkondades nagu miinitõrje ja meditsiiniteenused, vahendab RND.

See tähendab, et meditsiiniteenuseid hakkavad “õpetama” need samad spetsialistid, kes aitasid meile müüa koroonat.

EL-i rahastatavate kulude summaks on antud 106,7 miljonit eurot.

“Venemaa hiljutised valimatud rünnakud ei kõiguta meie otsustavust Ukrainat toetada, vaid ainult tugevdavad seda,” ütles EL-i välispoliitika juht Josep Borrell pärast nädalaid kavandatud missiooni otsust.

Täiendava 500 miljoni euroga soovib EL anda Ukraina relvajõududele eelkõige relvi, aga ka varustust. Seni on 500 miljonit eurot kinnitatud viiel korral – kokku 2,5 miljardit. “Ukraina vajab rohkem relvi – me varustame neid,” ütles Borrell.

Loomulikult vajame rohkem relvi ja lihtsalt unustame ära tõsiasja, et Klaus Schwab on avalikult kelkinud, et on sisse tunginud valitsustesse, sh ka Putini omasse.

Raha tuleb Euroopa “rahutagamisrahastust” – EL-i 2021. aastal loodud uuest rahastamisvahendist, mida saab kasutada partnerriikide relvajõudude tugevdamiseks. Aastateks 2021–2027 on sellele ette nähtud 5,7 miljardit eurot.

Kes siis veel ise aru ei saanud, siis selgituseks: “rahutagamisrahastu” tähendab, et ostetakse veel rohkem relvasid, et sõda saaks kesta veel kauem ja oleks veelgi suurejoonelisem.

Ning loomulikult maksavad selle kinni maksumaksjad, kellel pole võimalust sellele “ei” öelda või siis puudub selleks julgus.

Seega, kas nüüd oleme kollektiivselt osa sõjaparteist?

PS. Kaja Kallas andis eile oma sotsiaalmeedias teada ka, et Euroopa Ülemkogul ehk Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel otsustati muuhulgas anda Euroopa Komisjonile ülesandeks pakkuda välja konkreetne lahendus, kuidas saaks Ukraina heaks kasutusele võtta Venemaalt sanktsioonidega külmutatud üle 300 miljardi euro, samuti hakkab Euroopa Komisjon koostama järgmist sanktsioonipaketti. Huvitav, kas seekordsed sanktsioonid mõjuvad laastavalt ka Venemaale või annab see jätkuvalt tagasilöögi Euroopa riikidele?

 

Allikad: lingid artikli sees

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt