Tiit Trofimov: Inimene ei õpi enne, kui ta vaatab peeglisse!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. detsember 2019 kell 11:12Foto: Terje Atonen

“Eesti Ekspressis ilmus artikkel “Targaks suurseminaril”. See on täpselt selline artikkel, kus kommentaarist võetakse see osa, mis jätab sind pigem negatiivsesse varju,” kirjutab ettevõtja, sündmustekorraldaja ja terapeut Tiit Trofimov.

 

Ma tean, et Ekspressile pole mõtet protestikirja saata. On mingid negatiivsed jõud, kelle prioriteet on ühiskonda kajastada negatiivsusebaasil, aga ka negatiivseid asju on võimalik välja tuua neutraalses võtmes. Sa jääd neutraalseks, sa arutled. Kui sina, ajakirjanik, ise aru ei saanud, millest seal seminaril räägiti, siis tee järeldus alles peale seda, kui oled inimestega kokku saanud ja mõistad, mis on nende missioon siin elus, mis on nende päris sügavam mõte ja mida nad päriselt tahtsid oma ettekandega edasi anda.

Nende seminaride korraldajad on aastakümneid tööd teinud, et muuta seda ühiskonda paremaks, panna inimesi vaatama rohkem iseenda sisse, tuua nad sellest stressist ja madalseisust välja, et nende ellu tuleks rohkem rõõmu ja positiivsust ning et nad hakkaksid ise nende traumadega tegelema.

See artikkel on nii tänapäevalik, kui vaadata üldse uudisteformaate. Rõhku pannakse negatiivsusele. Kuid kui panna rõhk positiivsele, siis kui palju see võib inimesi aidata! Tuleks rõhutada julgust, et inimesed julgevad tulla rääkima. Tuleks minna juurte juurde ja hakata sügavalt põhjast otsa vaatama teemadele, mis meid terve elu kannavad ja juhivad, millega on vaja tegelema hakata, et ka ise paremaks inimeseks saada ja endal põhjast välja saada see negatiivsus, mis meid kogu aeg samamoodi võib-olla kutsub teiste suhtes negatiivselt käituma ja mitte positiivses võtmes elama. See on ju kõik see, mida on võimalik endas muuta.

Ma muidugi ei lase selle artikli tekitatud kurbusetundel endale sügavamalt haiget teha. Ma tunnen selle tunde lihtsalt endas ära ja lasen sellest lahti. Ma luban sellel tundel hetkeks olla, sest sügavamal tasandil toob see minus välja võib-olla mingeid asju põhjast. Kui sa lubad sellel olla, siis lahtub see kurbusetunne ja lahtub ka üks kurbusetunne põhjas. See tegelikult on mingis mõttes ka nagu ravim: vaadatakse ja kontrollitakse sind, kui palju sa oled edasi liikunud ja kui palju sa oled võimeline kõrvalt vaatama, mis hetkel sinuga toimub.

Aga kõik, kes on enesearengukoolitustelt, joogast, meditatsioonist, vabastavast hingamisest, endaga tegelemisest midagi võitnud, võiks kirjutada mulle või heade uudiste portaali toimetusele oma kogemustest. Olen tänulik, kui kirjutate, kas sind on suurseminarid meestele või naistele aidanud. Võiksitegi kirjutada, mis teie arvates selle artikli taga on. Võitlema ma ei hakka, ma tahan lihtsalt tagasisidet. Inimene enne ei õpi, kui ta ei vaata peeglisse.

 

Tiit Trofimov

 

Allikas: GoodNews

Foto: Terje Atonen

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt