Alen Veziko räägib avameelselt läbipõlemisest, alkoholiprobleemist, depressioonist ja kuidas seda kõike seljatada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. september 2019 kell 22:14Kolmapäeva, 18. septembri õhtul toimub Von Glehni teatris järjekordne Tiit Trofimovi vestlusõhtu “Must ja Valge”, mille seekordseks külaliseks on muusik Alen Veziko, kes esitab jutukõrvaseks ka oma laule. “Must ja Valge“ vestlusõhtud toimuvad põhimõttel, et kõik leiab aset otsesuhtluses õhtujuhi ja publikuga. Umbes kolme tunni pikkust vestlust ei lindistata ega filmita ja seda ei saa hiljem järele vaadata. Sarjas on varem ausalt ja avameelselt vestelnud Tarmo Urb, Tõnis Mägi, Epp Kärsin ja Janika Veski. 

 

Alen, Tiit Trofimov on sinu kohta öelnud, et oled jõudnud enda sees sügavusse, kuhu mõni ei jõua isegi paljude elude jooksul. Millest sul on plaanis vestlusõhtul rääkida?

Räägin vestlusõhtul avameelselt muusikuks olemise elu positiivsusest ja ka selle pahupoolest. Läbipõlemisest ja sellega kaasnenud alkoholiprobleemidest, depressioonist ning sellest kuidas säärastest olukordadest välja tulla.

 

Oled kuuldavasti pärinud oma vanaemalt nägijavõimed. Millal ja kuidas seda esimest korda tajusid ja kuidas on see sinu elu mõjutanud?

Seda ei mäleta kuidas esimest korda sellega kokku puutusin ja igapäeva elus ei pane ka seda tähele. Mingitel hetkedel ma lihtsalt tean kui on ees ootamas keerulised situatsioonid või sündmused. Viimane kord oli selline olukord enne Armeenia mägedesse minekut. Teadsin, et tuleb raske ronimine. Samas teadsin ka, et olukord laheneb positiivselt.

 

Millised on su elu kolm kõige suuremat õppetundi?

Esimene õppetund on see, et kui sa tahad elus midagi teha, siis ei tohi kuulata neid inimesi, kes toovad sulle tuhat põhjust miks see ei ole võimalik. Tuleb leida see üks inimene, kes ütleb: “Teeme ära!“. Kui mina alustasin oma muusikuteed ja rääkisin sellest kuidas ma tahan kirjutada oma muusikat ja laulda oma laule, siis minu kõrval olevad inimesed rääkisid seda, et sellel pole mõtet ja seda ei saa teha ja kes seda ikka kuulama hakkab jne. Õnneks olen ma liiga individualist ja jäärapäine isiksus, et teisi kuulata. Täna olen avaldanud kuus albumit enda kirjutatud muusikaga ja seitsmes on tulekul.

Teiseks õppetunniks on see, et ettevõtluses oled sina ise enda kõige parem ja usaldusväärsem äripartner. Sinu kõige lähedasemad ja paremad sõbrad võivad muutuda mõne euro pärast suurimateks vaenlasteks. Kadedusel on tohutu ja laastav jõud.

Kolmandaks õppetunniks on see, et uppuja päästmine on uppuja enda asi. Kui sa oled näoli mudas, siis tuleb püsti tõusta, ennast puhtaks kloppida ja edasi astuda. Elus ei tule midagi kergelt. Kui sa tahad midagi elus saavutada, siis tuleb selleks vaeva näha. Ebaõnnestumine on osa protsessist. Alla anda võib alati, aga sihikindlus viib sihile.

 

Kuidas hoida endas suve muretuse/vabaduse tunnet aasta ringi, ka külmal ja pimedal ajal?

Ma arvan, et peab koguma endasse suve jooksul võimalikult palju positiivseid emotsioone, mis aitavad pika talve üle elada ja mida pimedatel sügisõhtutel meenutada. Liikuge, tehke sporti, matkake ja nautige loodust. Eestimaa on ilus koht elamiseks.

 

Uuri pikemalt: “Must ja valge” Alen Vezikoga, vestlusõhtu Facebookis

Foto: erakogu

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt