“Vaba mehe tee“ korraldaja Raivo Juhanson: Avanemiseta enam ei saa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. september 2019 kell 19:42Tallinnas toimub 13. oktoobril meestele suunatud suurseminar “Vaba mehe tee“, kus kõnelevad tervendaja ja suheteterapeut Ronski A. Kosky (Kanada), psühholoogia teadusmagister Alar Tamming, šamanistliku elustiili praktiseerija Tõnu Talimaa, tippkoolitaja Alar Ojastu, ettevõtja Marek Koit, aktiivmeditatsioonide õpetaja Tiit Trofimov ja enesearengunõustaja Raivo Juhanson. Ainult meestele suunatud seminaril alapealkirjaga “Aeg iseendale“ räägivad mehed seekord sisemisest võitlusest ja vabadusest.

 

“Tunnen, et mehed on vaikselt hakanud avanema. Kuigi hirmud on endiselt suured, oleme jõudnud kohta, kus teisiti enam ei saa. Otsime uusi väljundeid, et edasi minna, sest see, kuhu oleme jõudnud, see materiaalne maailm, see pole rahuldustpakkuv. Midagi on nagu kogu aeg puudu,“ ütleb Juhanson. “Tahaks kogeda midagi teistmoodi, sest ka suhted naise, laste ja lähedastega näitavad, et oleme kuidagi koopas, omaette ja kinni. Ma näen täna aina rohkem mehi, kellel on kõik olemas, aga sisemiselt ollakse katki. On rahulolematus, kurbus, üksindus, hirm kogu aeg ilma jääda. On nagu pidev puuduseteadvus. Lõpuks viib see kõik kohta, kus enam ei saa aru, mida edasi teha.“

Suurseminari korraldajad Raivo Juhanson ja Tiit Trofimov 2017. aastal toimunud “Vaba mehe teel”, kus esinesid lisaks neile endile Urmas Sõõrumaa, Peep Vain, Kaido Pajumaa, Ville Jehe, Joonas Saks ja Rain Tunger

“Seminari eesmärk on näidata, kuidas oleme meestena kõigest läbi tulnud. Me ei lähe kedagi õpetama, vaid just läbi selle kogemuse jagamise anname tuge, et võimalik on paremasse kohta jõuda,“ sõnas ta. “Mehena ma pean ütlema, et mina samamoodi kasvan veel igapäevaselt. Mida rohkem ma endaga kokku olen saanud, seda rohkem ma näen, kui vähe ma tegelikult tean. See, kes minu sees varem on rääkinud, oli minu ego: minu mõistus, ego, alateadlik mina, minu võlts mina, kes on andnud hinnanguid.“

“Täna ma näen, et see kasvamine on üks oluline osa sellest. Olen kasvanud just läbi selliste raskuste. Täna olen teadlikult hakanud enda ellu kergust valima. Iga kord, kui ma kogen mingit rasket hetke elus, siis mul on nagu kaks ust: raske või kerge valik. Mina valin selle variandi, mis on kerge.

Meestena me lihtsalt oleme harjunud, et me rügame sinna üles tippu. Mehena olen ma aru saanud ka sellest, et see tippu jõudmine ei olegi kõige tähtsam, vaid pigem see teekond sinna on oluline. Minu jaoks on hästi oluline kohaolu, lõdvestumine ja nautimine seal, kus ma täna olen, sest praegune hetk on minu jaoks täiesti perfektne ja täiuslik,“ räägib Juhanson.

Tema sõnul keskendub inimene ainult sellele, kuhu peab minema, kuid ei märka, et see koht, kus ta on, on tegelikult tema jaoks juba parim.

“See kergus toimib. Täna siia kõnelema tulles tundsin, et mingi ärevus hakkab üles tulema, et ma polegi täiuslik, aga siis valisin kerguse. Ma tunnen end praegu väga hästi siin. See on võimalik. Luban endal ellu kergust valida ja ma loon oma elu läbi kerguse.”

Meeste suurseminar ''Aeg iseendale'' – Raivo Juhanson

VIDEO! MEESTE SUURSEMINAR "AEG ISEENDALE"! Raivo Juhanson: Mis oleks, kui valiks oma ellu kerguse? Telliskivi Loomelinnakus toimub 13. oktoobril ülimenukaks osutunud ja ainult meestele suunatud suurseminar „Vaba mehe tee“, kus seekord räägivad mehed sisemisest võitlusest ja vabadusest. On taaskord aeg meestena kokku tulla, et ausalt ja avatult jagada oma sügavamaid teadmisi ning kogemusi, et siis üheskoos väekamatena edasi liikuda.Piletid on müügil: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/varia/seminar/meeste-suurseminar-aeg-iseendale-293662/

Posted by Vaba Mehe tee on Pühapäev, 22. September 2019

 

Rohkem infot suurseminari kohta leiab siit: Vaba mehe tee, Piletilevi 

Fotod: Vaba mehe tee

 

Toimetas GoodNewsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt