Taavi Peterson pöörab uue looga tähelepanu ookeanide plastikureostusele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. detsember 2013 kell 11:24Noore laulja Taavi Petersoni lugu “Heart of Pacific” räägib ookeanide plastikureostusest. Teatavasti on tänaseks Vaikses ookeanis umbkaudu 7 miljonit tonni plastikut, mis on lagunenud väga väikesteks osadeks, kuid siiski on see plastik ja jääb selleks vähemalt järgmiseks 500 aastaks. Plastik on “toiduks” paljudele mereelukatele ning nende kaudu ka meile endile, sest plastiku keemia (Bisphenol A) ladestub meie poolt söödavates mereandides, seisab Petersoni pressiteates.

 

Ilmtingimata kujutab säärane reostus suurt ohtu kõigile elusorganismidele. Enim on see märgatav albatrosside puhul, kes toidavad plastikut oma poegadele elus toidu pähe. Suur osa poegi üle aasta vanuseks ei ela ja peagi on korjustestki järel vaid hunnik plastikut, välgumihkiltest ja pudelikorkidest kuni hambaharjadeni.

“Peale “The Midway” dokumentaali teaseri nägemist teadsin kohe, et kirjutan sellest teemast loo. Pala valmimine võttis aega küll tavalisest kauem, kuid ma ei pannud seda enne käest, kuni ta valmis sai. Nüüd on ta kõigile kuulamiseks saadaval”, ütles Taavi. Lugu saad kuulata siit.

“Loole on lootus luua ka muusikavideo koostöös Itaalia režissööri Nicola Piovesani ja “The Midway” dokumentaali tegijatega Ameerikast, kuid see nõuab suuremat väljaminekut. Veel viimaseid päevi on võimalus videotegu toetada Hooandja vahendusel, et teha teoks mu üks suur unistus “Heart of Pacific” muusikavideo”, on Taavi entusiastlik.

 

Vaata ka loo jaoks inspiratsiooni andnud dokumentaalfilmi tutvustust:

 

 

Allikas: Taavi Petersoni pressiteade

Foto: promo

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt