Haapsallased näitasid tahet taastada raudteeühendus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2013 kell 9:54 

Haapsalus toimus eile raudteeliikluse taastamist toetav aktsioon, mille käigus pandi maha sümboolsed liiprid ja rööpad, vahendab ERR.

Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudtee taastamise teema on jaganud läänlased uskujateks ja uskmatuteks. Neil, kel lootust hinges rohkem, tegutsevad selle nimel, et rong sõidaks Riisiperest edasi Haapsalu või Rohukülani nii, nagu ta sõitis kuni 1995. aastani, vahendasid ERRi raadiouudised.

Eilse ettevõtmise taga oli Haapsalu tuntud kultuuriaktivist Aita Mölder, kes lasi hiljuti trükkida raudteeühenduse taastamist toetavad kleebised. Koos mõttekaaslase Raili Friedemanniga saadi kohalikest ettevõtetest liiprilauad ja raudteerööpad. Aktsiooni ideest teostuseni kulus kaks päeva ja mitte sentigi raha. Friedemann ei osanud arvata, et nii palju inimesi tuleb kohale.

Läänlased ja ka hiidlased loodavad endiselt, et raudtee taastamine lülitatakse Eesti transpordi arengukavva aastaks 2014-2020. Selle nimel tegutseb Lääne maavalitsuse juures komisjon, mis peab raudteeühenduse taastamist piirkonna jaoks eluliselt vajalikuks. Komisjoni koordinaator Merle Mäesalu pidas regionaalminister Siim Kiisleri toetust raudteele positiivseks.

Komisjon on majandusministrile välja pakkunud nelja raudtee ehituse varianti. Kõige kallim on elektriraudtee ehitus Riisiperest Rohukülani. Teine variant on ehitada elektriraudtee vaid Haapsaluni. Kõige odavam oleks diiselrongi liiklus Rohukülani või ainult Haapsaluni, mis maksaks ca 26 miljonit eurot. Kõige kallim variant maksaks aga umbes 50 miljonit eurot.

Kuigi valitsus ei ole kindlat jah- või ei-sõna öelnud, on majandusministeerium andnud mõista, et lähitulevikus Riisiperest Haapsalu poole uut raudteed maha ei panda.

 

Allikas: ERR

Foto: Eestimaa Blogi

Toimetas Õnne PuhkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt