Auhinnatud “Lotte ja kuukivi saladus” – film algajale ufohuvilisele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. aprill 2013 kell 21:27 

Heiki Ernitsa ja Janno Põldma joonisfilm “Lotte ja kuukivi saladus” võitis Indias 19.- 27. aprillil toimunud 5. rahvusvahelisel lastefilmide festivalil (ICFF) animafilmide kategoorias peaauhinna, vahendas ERR.

 

Festivali žürii hindas filmi originaalsust, huumorit ja kaunist animatsiooni, lüürilisust ning seda, kui olulised on isegi pisimad detailid, teatas Eesti Joonisfilm. Samuti toodi välja see, et režissöörid on vältinud klišeesid, pole alahinnanud oma vaatajaid ning viinud nad nauditavale seiklusele.

2011. aastal stuudios Eesti Joonisfilm valminud täispikk joonisfilm “Lotte ja kuukivi saladus” on tänaseks saanud 10 auhinda rahvusvahelistelt filmifestivalidelt.

Ülipopulaarse filmi stsenaristide hulka kuulub lisaks Ernitsale ja Põldmale ka kirjanik Andrus Kivirähk ning heliloojaks on kosmiliste helide ja muusika loomise meister Sven Grünberg.

Kes veel ei tea, mis filmis juhtub, siis allpool väike sisukokkuvõte.

Ühel ööl juhtub Leiutajatekülas midagi ootamatut – kaks salapärast tundmatut hiilivad külla ja otsivad läbi vana rännukoer Klausi kohvri. Klaus ja Lotte asuvad asja uurima. Peagi saab selgeks, et otsitakse taga kolme salapärast kuukivi, mida Klaus oma viimaselt matkalt mägedes leidis. Klaus ja Lotte otsustavad külastada Klausi rännukaaslasi, kelle kätte jäid kaks ülejäänud kivi. Varsti selgub, et leidub veel teisigi, kes ihaldavad endale kolme müstilist kuukivi…

Telegram arvab, et Lotte kohtumised tulnukjänestega on sobiv sissejuhatus neile ufohuvilistele, kes tõsisemaid maaväliseid teemasid pelgavad.

 

Allikad: ERR, Wikipedia

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt