Digitalgud kutsuvad vanu pilte tuvastama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. mai 2013 kell 15:59946981_405247726249848_902455100_nEesti mäluasutused kutsuvad osalema digitalgutel, mis keskenduvad tänavu inimeste tuvastamisele vanadelt fotodelt. Ettevõtmises osalevad muuseumid, raamatukogud ja arhiivid üle Eesti, kokku ligi 20 asutust. Digitalgute eesmärgiks on lisainfo saamine mäluasutustes hoiul olevate puudulikult kirjeldatud piltide kohta, et järgmistel huvilistel oleks neid tulevikus kergem leida ja kasutada, vahendas ERR.

4.-12. maini toimuvate digitalgute teema valiti juhindudes tänavuse pärandiaasta juhtlausest “Pärijata pole pärandit” ning muuseumiöö teemast, milleks on “Öös on inimesi”.

Talgufotod leiad Facebooki lehelt siit.

Üheksa päeva jooksul, kuni 12. maini, on kõigil vabatahtlikel kaasalööjatel võimalik lehitseda mäluasutuste kogudest välja valitud ja digitalgute lehele üles laaditud ajaloolisi pilte, millel leidub nii sportlasi, pillimängijaid, näitlejaid, seltskonnategelasi, koolilapsi kui ka teisi kenasid Eesti inimesi. Lisaks fotodele vajavad tuvastamist ka mõned filmikaadrid. Kuivõrd tegu on arhiivimaterjalidega, palutakse digitalgupiltide kasutamine mis tahes muudel eesmärkidel kooskõlastada neid säilitava mäluasutusega.

Mäluasutused kutsuvad kõiki digitalgutele pilte vaatama ning julgelt oma äratundmise tunnet ja oletusi jagama, vanadelt fotodelt detaile ja vihjeid otsima. Kindlasti palutakse panna kirja oma arvamus ka siis, kui keegi on seda juba pakkunud – see suurendab saadud info kaalu.

Eriliselt tänuväärne oleks, kui talgutele saaks kaasta eri põlvkondi. Kuna tegemist on valdavalt isikute tuvastamisega, siis on mitme põlvkonna kokkusaamine ja tänapäevaste tehniliste vahendite kasutamine ainult rõõmu pakkuv tegevus. Noored, võtke oma nutitelefonid ja minge sõitke vanaonule külla või koputage naabritädi uksele: teil kõigil tuleb üks tore päev.

 

Allikas: ERRDigitalgute Facebooki leht.

Foto: Eesti Põllumajandusmuuseum (digitalgute Facebooki leht)

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.