Täna algavad “Konnad teel(t)” talgud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. aprill 2013 kell 12:35 

Täna algas kahepaiksete massiline ränne talvitumispaikadest sigimiskohtadesse. Teist aastat järjest korraldab Eestimaa Looduse Fond (ELF) vabatahtlike abiga konnade üle maanteede aitamise talguid „Konnad teel(t)“. Kollaste vestidega vabatahtlikud aitavad alates tänasest intensiivse konnarändega paikades kahepaikseid turvaliselt üle maanteede, vahendas BNS.

 

“Kahepaiksed rändavad enamasti õhtuhämaruses, mistõttu kutsume üles ka autojuhte olema eriti tähelepanelikud tihedama konnarändega maanteelõikudel – tasub jälgida hoiatusmärke ning vabatahtlikke märgates sõita ettevaatlikult ning pidada kinni kiirusepiirangutest. Kui keegi soovib aga ise konnadele appi tulla, siis on ta igati teretulnud,“ ütles konnatalgute organiseerija Paul Hunt.

Tänasest alates püstitavad vabatahtlikud talgukohtades ajutisi konnatõkkeid, mille taha kogunenud kahepaiksed korjatakse kokku ning toimetatakse turvaliselt üle tiheda liiklusega maantee. Sellel aastal toimuvad konnatalgud viies kohas: Leie-Oiu teelõigul Viljandi-Tartu maanteel, Piibe maanteel Tammikul, Soodlas ja Nelijärvel ning Kiisa alevikus Saku vallas. Kevadine soojalaine on esimsed konnad liikvele ajanud Tammiku talgukohas, kuhu oodatakse täna õhtuks vabatahtlikke abilisi. Lähipäevadel algab massiline konnade ränne ka teistes talgukohtades.

2012. aastal päästeti konnatalgutel ligi 11 000 kahepaikse elu. Lisaks selgitati välja põhilised rändekohad, kus edaspidi maanteede rajamisel ja teistes arendusprojektides saaks arvestada ka kahepaiksete vajadustega, rajades neile konnatunnelid turvaliseks liikumiseks.

Täna hommikuks oli end talgutele registreerunud üle 100 konnasõbra. Talgutel osalemiseks ning täpsema info saamiseks külastage ELF-i kodulehte või Facebooki lehte.

“Konnad teel(t)“ projekti toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldavad Eestimaa Looduse Fond koostöös Maanteeameti, Keskkonnaameti ja MTÜ-ga Põhjakonn.

 

Allikad: BNS, ELF-i koduleht

Foto: ELF

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt