Eesti ja USA allkirjastasid küberkoostöö ühisavalduse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. detsember 2013 kell 9:12Välisminister Urmas Paet ja USA välisminister John Kerry allkirjastasid teispäevasel kohtumisel Brüsselis Eesti ja USA ühisavalduse küberkoostöö kohta

 

Välisministrite poolt allakirjutatud ühisavaldus annab kindla raami nii täiendavaks kahepoolseks tegevuseks kui ka koostööks rahvusvahelistes organisatsioonides, teatas välisministeerium BNS-ile. “Küberteema on globaalne ning puudutab kõiki valdkondi ja kõiki riike. Koos soovime edendada internetivabadust ning e-valitsemist maailmas,“ märkis Paet.

Eesti välisministri sõnul on paljuski tänu USA panusele Eesti julgeolek tagatud paremini kui iialgi varem. “Soovime Ameerika Ühendriikidega jätkuvat kahepoolse koostöö tihenemist,“ lausus ta. Rahvusvaheline koostöö kübertemaatika vallas on Paeti sõnul väga oluline.

“Äsja allkirjastatud ühisavaldus viib Eesti ja Ameerika Ühendriikide vahelise küberkoostöö uuele tasemele,“ märkis ta. „Meie ühine lähtepunkt on põhimõte, et internet peab jääma samaaegselt nii turvaliseks kui vabaks keskkonnaks,“ rõhutas Paet, lisades, et digitaalse arengu kõrval on väga oluline pöörata tähelepanu ka kõigi rakenduste turvalisusele, kuna laialdane e-lahenduste kasutamine muudab Eesti ka haavatavamaks. “Küberturvalisus ei ole vajalik mitte ainult rahvusliku julgeoleku jaoks, vaid ka kodanike õiguste kaitseks,“ ütles Paet.

Eesti ja Ameerika Ühendriikide küberkoostöö on ka siiani olnud väga tihe. “Nii Eesti kui USA kuuluvad internetivabaduse edendamiseks koostööd tegevate riikide koalitsiooni,“ lausus Paet. Internetivabaduse koalitsiooni praeguse eesistujana korraldab Eesti järgmise aasta aprillis Tallinnas koalitsiooni aastakonverentsi “Vaba ja turvaline internet kõigile“. Eesti ja USA tiheda koostöö heaks näiteks on ka ühine tegutsemine Tallinnas asuvas NATO küberkaitsekeskuses.

 

Allikad: BNS, Välisministeerium

Foto: vm.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt