Ilves esines Google’i konverentsil Zeitgeist 2013

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. mai 2013 kell 8:46 

President Toomas Hendrik Ilves kõneles esmaspäeval Londoni lähedal mõjukal Google’i konverentsil Zeitgeist 2013, kus nimetas Eestit suurriigiks, mida aitasid kujundada infotehnoloogilised lahendused. Üritus toimus Londoni lähistel Grove’i hotellis, kus mõne nädala pärast leiab aset salapärane Bilderbergi kohtumine, millest ilmselt võtavad osa ka Google’i tippjuhid (vähemalt eelnevatel aastatel on nad osalenud).  Arvestades seda, et  maailm liigub aina suurema internetikontrolli suunas, ei maksa Zeitgeisti konverentsi olulisust alahinnata. Alternatiivkanalid on konverentsi isegi Google-bergiks ümber ristinud.

 

Ilves kõneles Londoni lähistel Hertfordshire’is Google’i mõttekoja Google Ideas iga-aastasel, nimekaid mõtlejaid üleilmselt koondaval ja maailma ajaloolist hetkeseisu mõtestaval konverentsil Eesti demokraatia ja e-riigi eduloost ning e-demokraatia võimalustest, teatas riigipea pressiesindaja.

President osales konverentsil korraldajate kutsel, vestlust temaga juhtis Google Ideas’i rajaja ja juht Jared Cohen, kes on ka uue digiajastut analüüsiva raamatu “The New Digital Age” üks autoritest. Cohen esitas presidendile ühtlasi küsimuse, kuidas vähendada ühiskondades korruptsiooni ja president rõhutas andmete läbipaistvuse olulisust.

“Mida rohkem on ühiskonnas avatust ja mida rohkem andmeid – nagu näiteks valitsuse kulutused – on avalikud ja interneti kaudu ligipääsetavad, seda vähem on korruptsiooni. Arvutit ei ole võimalik ära osta,” sõnas president Ilves. “Kõige olulisem on mitte kaotada riigina tahet asju uutmoodi teha. Sellise tahte kadumine viib stagnatsioonini.”

20.-21. mail toimuv Zeitgeist ja 22. mail samas kohas aset leidev Big Tent on Google’i igaaastased mõttekojad, kuhu kutsutakse esinema mõjukaid tegelasi üle maailma. President Ilves oli Big Tent’i kõnelejate nimistus näiteks aastal 2012, tema tookordset sõnavõttu saad vaadata/kuulata siit.

 

6.-9. juunil toimub samas hotellis maailma poliitika-, teaduse- ja ärieliidi iga-aastane Bilderbergi tippkohtumine, mille sisu meediale ei avalikustata. Bilderbergi grupi üks ellukutsujatest 1954. aastal oli pankur ja ärimees David Rockefeller, kes seisab ka teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni – Trilateraalse komisjoni – asutamise taga. Toomas Hendrik Ilves oli aastatel 2004-2006 selle komisjoni liige ja on hiljemgi nende kohtumistel osalenud. Viimati 2012. aasta sügisel koos peaminister Andrus Ansipiga.

3. novembril 2012 avaldas president Ilves oma Facebooki kontol foto sündmusest ja allkirjastas selle nii: “Arutame maailma ühe mõjukaima valitsusvälise organisatsiooni, Trilateraalse komisjoni Euroopa piirkonna 36. koosolekul Euroopa tuleviku üle. Trilateraalne komisjon asutati 1973. aastal mõjukate Jaapani, USA ja Euroopa kodanike ühendusena, et süvendada kolme juhtiva majandusjõu koostööd ja edendada demokraatlikke väärtusi. Organisatsiooni liikmeteks on tuntud inimesed majandus-, poliitika- ja teadusringkondadest.”

 

 

NB! Google’i Zeitgeisti konverents ei ole seotud ülemaailmse Uue Maailmakorra vastase Zeitgeist-liikumisega.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, President.ee, Prison Planet, Infowars, Google Big TentTelegram, President Ilvese Facebook

Foto: President.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt