Ilves: Tasuta äppe ei ole olemas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2013 kell 15:20Hirm riikide Suure Venna laadis sekkumise ees inimeste eraellu on ajast ja arust ja kodanikud peaksid selle asemel muretsema, kuidas sotsiaalvõrgustikud ja kaubanduskeskused nende isiklikke andmeid kasutavad, vahendas Delfi president Toomas Hendrik Ilvese sõnu  eilsel iga-aastasel rahvusvahelisel küberkonfliktide konverentsil CyCon 2013.

 

Ilvese sõnul küsitakse temalt alati hirmu kohta Suure Venna ees, kui jutt käib riiklikult volitatud andmekogumisest, kuid tema heidab selle hirmu kõrvale, sest see põhineb vananenud küsimusel. Enamik arvutikasutajaid jagab ise üsna vabatahtlikult kommertsettevõtetele välja palju rohkem isiklikke andmeid, vahendab Suurbritannia tehnoloogiauudiste portaal The Register.

Ilves ütles, et ükski valitsus ei jälgi kedagi nii palju kui sotsiaalvõrgustik ega kogu nii palju infot kellegi eelistuste kohta kui kaubanduskeskus. „Nutitelefoni andmed näitavad, kuidas inimesed kaalu langetada plaanivad või isegi seda, mitu kätekõverdust nad iga päev teevad,“ lisas Ilves.

President ütles ka, et paljud kasutajad arvavad naiivselt, et nutitelefoni rakendused ja sotsiaalvõrgustikud on head samariitlased, mis annavad neile asju tasuta, mitte ei tee raha, müües reklaame kasutajate isiklike andmete läbikammimise põhjal. „Oli kombeks öelda, et tasuta lõunaid ei ole olemas, aga nüüd võib öelda, et tasuta äppe ei ole olemas,“ ütles Ilves, lisades, et moodsal sotsiaalvõrgustike ja nutitelefonirakenduste ajastul võivad riigid käituda pigem privaatsuse valvuritena kui kodanike isiklikesse asjadesse tungivate nuhkidena.

 

Allikas: Delfi

Vaata ka: CCDCOE

Foto: www.ifans.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt