EMA saatis valitsusorganitele tselluloositehase osas avaliku kirja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. oktoober 2018 kell 15:20Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) saatis täna hommikul Vabariigi Presidendile, Vabariigi Valitsusele ning Riigikogu ja Saarde vallavolikogu liikmetele avaliku kirja, milles leidis, et Est-Fori tselluloositehase riigi eriplaneeringu menetluse pikendamine või uue algatamine ei ole kooskõlas ühiskonna ootustega ja valitsuse poolt antud lubadustega, kuna Riigikohtu 11.10.2018 otsus määratles planeeringuala “indikatiivsena“, mis tähendab, et tehase asukohta saab leida ka väljaspool planeeringuala.

 

Ühendus leidis, et Est-For on varasemalt soovinud Pärnu, Põlva ja Jõgeva maakonna planeeringualast välja jätmist, kuna need polevat tehase ehitamise seisukohalt perspektiivsed alad. Alade muutumine perspektiivseks ei ole põhjendatud, seevastu langeb Saarde vallavolikogus infosüsteemis leitav ennetavalt valmistatud pooldava otsuse loomiskuupäev kokku eelpoolnimetatud Riigikohtu otsuse väljakuulutamise kuupäevaga. Seega võib eeldada, et Est-For ei soovi jätkuvalt tehast Saarde valda rajada, vaid kasutab Saarde valda pelgalt abinõuna eriplaneeringu menetluses hoidmiseks, et edaspidigi menetluse eelistest osa saada.

Eesti Metsa Abiks kutsus oma kirjas üles ka planeerimisseadust ühiskonnale vastuvõetavamaks muutma, leides, et praegune praktika näib üldsusele tugevalt arendaja poole kallutatuna ning toonitas, et uuringuid on võimalik läbi viia ka väljaspool planeeringumenetlust.

Allikad: EMA pressiteade, + lingid artikli sees

Foto: pngtree.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.