Tabiveres avaldatakse teisipäeval tselluloositehase vastu meelt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuni 2018 kell 8:45Homme, 19. juunil moodustatakse Tabiveres inimkett looduskeskkonna kaitseks ja tselluloositehase vastu. Ürituse raames astuvad üles mitmed muusikud, sealhulgas Peeter Jõgioja, Tõnis Mägi, Ruslan Trochynskyi, Kristel Mägedi, Moro Pig Band, Tartu bänd Superliustik ja teised, samuti ümbruskonna koorid. Kaasa aitab ka Tartu kodanikuliikumine “Emajõe elu hoieldes“ ja kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA).

 

Meeleavalduse tõukejõuks sai Est-For Investi tegevjuhtide Margus Kohava ja Aadu Polli kuu aja eest välja pakutud variant, et kui tartlased hiiglaslikku tselluloositehast ei taha, siis võidakse see ehitada ka pisut kaugemale, Tabiverre. Uue võimaluse välja pakkumise järel koondusid kohalikud kiiresti ühenduseks “Tabivere ei luba!“ ning asusid organiseerima avalikkusele selget signaali edastavat meeleavaldust, millega antakse teada, et tabiverelased keelduvad kaasa aitamast looduskeskkonna kahjustamisele, mida tehase käivitamine ja töös hoidmine põhjustaksid.

Meeleavalduse korraldajad kutsuvad kõiki looduskeskkonnast hoolivaid eestlasi üritust toetama. Sündmuse eestvedajate sõnul pole tähtis, kas elatakse Eestis või mõnes välisriigis, oluline on eelkõige see, et hoolitakse terve loodusega kodupaigast ning jätkusuutlikust mõtteviisist. Seepärast kutsuvad tabiverelased üle kogu maailma inimesi appi, paludes kaasaelajatel moodustada pere ning sõpradega kett jalgrattateele või tee äärde ükskõik kus Eesti või maailma otsas ning postitada fotodkogunemistest Instagramis või mujal märgisega #tabivereeiluba või #eitselluloositehasele. Fotojäädvustusi oodatakse ka e-mailile tabiverekett@gmail.com.

Meeleavalduse „Tabivere ei luba!“ päevakava:

  • 18:30 hakatakse Tabivere jalgrattateel moodustama tselluloositehase vastast inimketti

  • 19:30 algavad kõned ja toetuskontsert Tabivere rahvamaja ees. Üles astuvad mitmed muusikud, sealhulgas Peeter Jõgioja, Tõnis Mägi, Ruslan Trochynskyi, Kristel Mägedi, Moro Pig Band, Tartu bänd Superliustik, ümbruskonna koorid jt

 

 

Allikad: pressiteade, meeleavalduse Facebook

Foto: Oop / Wikimedia Commons (Emajõe kett: meeleavaldus Tartu lähedale kavandatava tselluloositehase vastu Tartus Kaarsillal, 19. mai 2018)

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.