ETV2 näitab kultussarja “Zeitgeist”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2013 kell 9:41Teisipäeva õhtuti jookseb ETV2-s kultuslik sari “Zeitgeist”, mis uurib mütoloogiat ja uskumisi tänapäeva ühiskonnas, lähenedes tavapärastele maailma toimimise teooriatele ootamatu nurga alt.

11-osaline telesari on mõningate lisadega mugandus kolmest täispikast “Zeitgeisti” filmist, mis on tänu internetile tuntust kogunud üle kogu maailma. Eriti suurt tähelepanu on omistatud filmide käsitlusele 11. septembri rünnakutest USA-s, mida on kõrvutatud ka sellise kuulsa dokumentaaliga nagu “Loose Change”.

ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa ütles Postimehele, et ETV ei kommenteeri filme, kuna sari tutvustab üht võimalikku sündmuste tõlgendust ja sarja kommenteerides tuleks selgitada filmides käsitletud sündmuste tegelikku olemust, samas kui need sündmused ei ole üheti tõlgendatavad. Küll aga on saate kohta käivates tekstides kirjas, et tegu on ühe võimaliku nägemusega sündmustest. “Ärgitame inimesi pisut laiemalt mõtlema ja pakume vahelduseks sündmustele vastanduseks erinevat nägemust. Meie vaataja on nii tark küll, et kui talle esitatakse erinev nägemus, mõtleb ta veel kord läbi enne, kui otsustab, kuidas asjad on.”

Lisaks “Zeitgeistile” on teadmishimuliste ja maailma asjadele alternatiivseid vaateid mitte pelgavate inimeste tähelepanu äratanud ka 13-osaline videoblogi “Ulmefilm”, mis on interneti vahendusel jõudnud juba pea kolmandikuni Eesti elanikkonnast. “Ulmefilmi” saab vaadata aadressil www.ulmefilm.ee.

Postimehe artiklit “Zeitgeisti” teemal võid lugeda siit:

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt