Festivali “Puude taga on inimene” programmi edastatakse ka viipekeeles

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuni 2013 kell 13:25



63222_560695707287387_1755668755_n

7.-8. juunini Tallinna Lauluväljakul toimuval koguperefestivalil edastatakse osa programmist viipekeeles, et ka kuulmispuudega inimesed saaksid üritusest mõnusamalt osa saada. Festival on kõigile tasuta ning kahel päeval toimub erinevaid seminare, kontserte, töötubasid ja palju muud. Programmiga saad tutvuda siin.

 

Festivali ühe korraldaja Andri Maimetsa sõnul on ürituse peamine eesmärk tuua puudega ja puudeta inimesed üksteisele lähemale. ‘”Meie missioon on vähendada ühiskondlikku suhtluslõhet puudega ja puudeta inimeste vahel. Kindlasti ei ole see pidu mõeldud ainult vaegnägijatele, -kuuljatele või ratastooliinimestele,” ütles Maimets. “Pigem on sellelt peolt õppida meil, tervetel. Saame ise järele proovida, kuidas on elu siis, kui mõni meeltest ei funktsioneeri või keha ei tööta nii nagu peab,” jutustas Maimets ajalehele Pealinn.

 

Pimekohvik nägijatele

Festivalilalal avatakse Café Gustavis ka ainulaadn pimekohvik, kus valitsevas pilkases pimeduses abistavad kohvikulisi nägemispuudega giid-teenindajad. Lisaks kordumatule pooltunnile saab seal jooke ja suupisteid, laua taga keha kinnitades kuuleb aga giid-teenindajalt lähemalt, kuidas nägemispuudega toime tulla.

Kohvik avatakse mõlemal festivalipäeval, s.o reedel, 7. juunil ja laupäeval, 8. juunil kell 11 ning suletakse kell 21. Kohvikusse pääseb korraga 4 inimest, iga 10 minuti järel siseneb uus grupp. Külastus kestab 30 minutit. Kuni 8-aastased (kaasa arvatud) lapsed saavad kohvikusse ainult täiskasvanud saatjaga. Kohviku pilet on kõigile 3€ , tasuda saab kohapeal sularahas. Hinna sees on pirukas ja jook, valiku saab teha kohvikus. Ennast ja oma sõpru saad kohvikusse registreerida festivali kodulehel, veebis registreerumine lõppeb neljapäeval, 6. juunil kell 21. Festivali ajal saab registreeruda kohvikus kohapeal. Tutvu kodulehel ka pimekohviku reeglitega, et külastus tõepoolest elamus oleks.

 

Allikad: BNS, Puude taga on inimene, Pealinn

Pilt: Puude taga on inimene facebook

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt