Hiiumaal toimub alkoholivaba folgifestival

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuli 2013 kell 16:27hiiumaa

Täpselt nädala pärast on Hiiumaale oodatud kõik pärimusmuusika austajad – alguse saab üheksas Hiiumaa pärimusmuusikafestival Hiiu Folk, mis toob 18.–21. juulini saarele 200 esinejat, kelle seas on näiteks Marko Matvere, Jaagup Kreem, Lauri Saatpalu, Tom Valsberg, Kihnu Virve, Triinu Taul, Helin-Mari Arder ja Sandra Sillamaa. Festival paistab teiste suveürituste hulgast silma sellega, et vägijooke seal ei müüda ega tarvitata.

 

“Hea muusika ja kauni looduse nautimiseks pole seda lihtsalt vaja. Iga aastaga näeme, kuidas säärane seisukoht leiab üha enam järgijaid ja toetajaid, eelkõige lastega perede näol, kes on sellise rahulikuma õhkkonna eest siiralt tänulikud,“ põhjendab festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak.

Festivali keskne toimumiskoht on Kassari kiigeplats, kus kõlavad kontserdid reedel ja laupäeval varasest pärastlõunast kuni keskööni. Välisesinejatest saab kuulata reedel Kassari kabelis Jason Carterit ja Mänspäe kabelis Eduardo Agnit, laupäeval esinevad Kassari kiigeplatsil Trio Dhoore Belgiast ja Liadan Iirimaalt.

Aga folgielamusi pakutakse üle kogu saare. „Tänavu oleme taas pannud suuremat rõhku sellele, et festival ei piirduks ainult Kassariga, vaid igal hiidlasel oleks võimalik üritustest osa saada oma koduvallas,” kõneleb Nõlvak. Nii on näiteks kontserdid Sõru paadikuuris, Vaemla villavabrikus, Kärdla laululaval ja Kõpu külamäel. Õpitoad on Käina kultuurikeskuses, Suuremõisa klaasikojas, Kõrgesaare mõisapargis ja Suursadamas. Lisaks kontsertidele ja õpitubadele on festivali kavas ka hulk loodusmatku.

 

 

Lisainfo: Hiiu Folk

Pilt: topdefinitions.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt