Tarvo lugu: Mida tähendab siiras abi, millel puudub tagamõte või tahtmine midagi vastu saada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuni 2017 kell 13:58Elika ja TarvoTarvo Tobbi on 29 eluaasta jooksul vajanud abi perelt, sugulastelt kui ka lähematelt tuttavatelt. Selle abi juures on osutunud kõige meeldejäävamaks teguriks abistaja siirus, mis on väljendunud puhtas soovis ulatada oma abikäsi. Olgu selleks vanaema, kes võttis ennast kuudeks töölt vabaks, et aidata Tarvol meningiidi järgselt teist korda elus kõndima õppida, või naaber, kes jõululaupäeval oma pere kõrvalt neli kuud haiglas viibinud Tarvo ja ta vanaema koju sõidutas. Kõik see on jätnud talle sügava jälje selle kohta, mida tähendab siiras abi, millel puudub tagamõte või tahtmine midagi vastu saada.

 

Oma 30. eluaastat soovis Tarvo alustada head tehes. Ta tahtis, et 30. eluaastad algaksid tema jaoks teisiti kui 20. eluaastad, mil heateost teisele, veel vähem võõrale, ei oleks saanud juttugi teha. Olgu selleks kodused majapidamistööd, poeskäimine, jalutamine, õpingutes abistamine, ürituse külastamine, vestlemine või isegi IT-alase probleemi lahendamine – Tarvo tahtis leida inimest, kel oleks tema abi tarvis. Selleks, et jõuda abivajajani, palus ta Helpificu abi.

Oma sünnipäeval, 7. aprillil, kohtus Tarvo Helpificu kaudu Elikaga, kelle tütar Aurelia on liikumisvaegusega. Kohtumine leidis aset aruteluna, mille käigus jõuti praktiliste sammudeni. Praktiliseks sammuks oli see, et Aureliale tuli leida järgmine abivahend, mis võimaldaks tal rohkem liikuda. Elikal oli abivahendina juba välja valitud Kidwalk ja nüüd tuli selleks raha leida. Kidwalk on vahend, mis sarnaneb ratastoolile, kuid inimene on seal peal püstises asendis. See võimaldaks Aurelial iseseisvalt seista ja liikuda oma toas ning kui jalad on piisavalt tugevad, siis saaks ta ka erinevate tubade vahel liikuda. Kohtumise käigus otsiti üheskoos välja veebilehed, kus on võimalik taodelda rahastust Kidwalki soetamiseks ja nüüd tuleb luua vastav projekt.

Tarvo kirjeldab oma kogemust järgmiselt: “Taaskord mõistsin, kui oluline on teiste inimeste toetus. Sellel päeval võtsime ette reaalsed sammud, et Aureliale soetada Kidwalk, et tal oleks võimalik iseseisvamalt liikuda ja arendada sellega ka oma kõndimisvõimet. Leidsime erinevad veebilehed ja kontakteerusin ka otse inimesega, kellelt saada täiendavat infot erinevate toetusprojektide rahastamise osas. Mõistsin, et mida aasta edasi, seda rohkem on Aurelial tarvis uusi liikumisvõimalusi, mis muudaks teda iseseisvamaks. Inimene, kes saab oma keha liigutada ja kasutada seda sihtotstarbeliselt kasvõi tualetis käimiseks või enda pesemiseks, ei mõista seda, kui nende tegevuste jaoks on tarvis kellegi teise abi. Minu jaoks oli see kindlasti taaskord meeldetuletus oma lapsepõlvest ja sellest, miks soovin aidata teisi oma eluteel. Aitäh Helpific ja aitäh Elika, et aitasite seda põhjust taas elavdada! See julgustab mind elus suuremalt mõtlema ja selle tulemusena ka suuremalt tegutsemast. Minu siiras tänu teile!”

*Helpific on veebipõhine tugikeskus, mis aitab abipakkujatel ja abivajajatel teineteist leida. Hetkel käib Hooandjas kampaania “Ise elada ja ise vastutada!”, et Helpificu tugikeskkonda uuendada ja seeläbi tegevust veelgi laiendada.

 

Toimetas Kerti Kulpar

 

Allikas: Helpific

Foto: helpific.comKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt