Video: Vaimse tervise häirega inimesed tööturul – oht või võimalus?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. november 2016 kell 21:49UntitledSotsiaalkindlustusameti (SKA) administratiivandmete kohaselt elas 2014. aasta alguses Eestis 32 498 tööealist inimest, kellele oli SKA läbi viidud töövõimetuse ekspertiisi raames tuvastatud töövõimekadu vahemikus 10–100% ning kelle ekspertiisidokumentidel oli märge psüühika- või käitumishäire kohta. Neist 24 475 inimesel oli psüühika- ja käitumishäire põhidiagnoos.

 

Vaimse tervise häirega inimesed on tööturul riskirühmaks, neid iseloomustab madalam hõive, suurem mitteaktiivsus ja töötus, hõivatute seas alahõivatus nii haridustaset kui ka normaalkoormust silmas pidades. Madalam valmisolek ja halvemad võimalused tööturul osalemisel on selgitatavad madalama töövõimega ja madalama tööhõivevõimega.

Tööturul osalemine võib olla ka mõjutatud ravi kättesaadavusest, omandatud haridusest, töökogemusest ning terviseseisundile sobiva töö kättesaadavusest. Tööelus osalemist ja ühiskonnas tegutsemist võib aga sageli häirida rohkem häirega seotud väärarusaamad ja vääruskumused kui häire ise.

UntitledVaata veebipõhise inimeselt-inimesele tugikeskkonna Helpific järjekordset videot, mis on valminud projekti “Positiivse suhtumise arendamine” raames, et vähendada vaimse tervise häiretega seotud eelarvamusi ja häbi ühiskonnas, edendada sotsiaalset kaasamist ja soodustada vaimse tervise häirega noorte tööhõivet.

 

Vaata ka väljavõtet uuringust “Vaimse tervise häirega inimesed tööturul

Teisi animatsioone näed siin: https://helpific.com/et/pad

Helpific on veebipõhine inimeselt-inimesele tugikeskkond, mille kaudu erivajadustega inimesed saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tasulisi teenuseid.

Allikad ja lisainfo: Helpific veebileht, Helpific Facebook

Pilt: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt