Video: Märka annet, mitte häiret – ega sa pole geeniusele selga pööranud?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. september 2016 kell 11:44helpificVeebipõhine inimeselt-inimesele tugikeskkond Helpific, mille kaudu erivajadustega inimesed saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tasulisi teenuseid, on alustanud uut videokampaaniat, et vähendada vaimse tervise häiretega seotud eelarvamusi ja häbi ühiskonnas ning edendada sotsiaalset kaasamist.

 

9 animatsiooni on valminud projekti “Positiivse suhtumise arendamine – edu vaimse tervise probleemidega noorte tööturule integreerumisel” raames.

Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel kogeb ligi neljandik inimesi elu jooksul mõnda vaimse tervise probleemi. Sotsiaalkindlustusameti 2014. aastal kogutud andmete järgi elab Eestis umbes 32 500 tööealist inimest, kellel on tuvastatud töövõimekadu ja kelle dokumentidel on märge psüühika- või käitumishäire kohta.

Vaata esimest kahte multikat siit, järgmisel seitsmel nädalal avaldame kord nädalas uue video.

1: Tööotsija võib muuta tööandja maailma! Milline oleks sinu maailm, kui telefoni poleks mitte kunagi leiutatud? Kui
selles puuduksid parimad kunsti- ja kirjandusteosed? Või kui keegi ei oleks ealeski elektripirni leiutanud?

2: Depressioon ei ole paha tuju! See ei ole kevadväsimus ega kerge meeleolu kõikumine. See võib olla ränk jalustniitev haigus ning pikaajaline seisund, milles inimese psüühika on erakordselt õrn ja vastuvõtlik. Ole hea, ole teadlikum.

 Algatusest lähemalt

Projekti “Positiivse suhtumise arendamine – edu vaimse tervise probleemidega noorte tööturule integreerumisel” (“Positive attitude development – access to labour market for young adults with mental health problems”) raames valmisid Helpific juhtimisel 9 multifilmi. Põnevad ja intrigeerivad multifilmid on eetris pühapäeviti ETV-s saate “Iseolemine” järel kell 11:43. “Iseolemine” on Margus Saare teekond eriliste inimeste juurde, kes vaatamata keerulisele haiguselevõi puudele on püüdnud ise leida endale toimetulemise tee.

Multifilmide uued episoodid leiate iga nädal Telegrami lehelt, Helpific Facebookist ja Youtube kanalist. Multifilmid on varundatud eesti, vene, inglise ja soome keelsete subtiitritega.

*Multifilmide sünnile aitasid kaasa*
Keiu Roosimägi – projekti koordinaator
Martin Palm – stsenaarium
Merlyn Koltjar – animatsioon ja montaaž
Ajar Stuudio – audio ja heliefektid

*Teksti lugesid*
Ingrid Peek, Jaanika Arum, Jan Uuspõld, Jakob Rosin

*Täname!*
Telegram, ETV, Liina Martinson, Maris Kuusik, Julia Pavlova, Zhenja Fahrutdinova, Darja Ivanova, Salla Kälkäinen, Kristo Sild, Madis Laos, Laur Raudsoo

 

Vaata lisaks: Helpific FacebookHelpific veebileht

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt