Abistajaid ja abivajajaid ühendav tugikeskkond Helpific korraldas heategevusliku kontserdi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. jaanuar 2021 kell 11:08Fotod: Priit Grepp

19. jaanuaril tegi Helpificu jaanuarikuu sõber Laura Prits bändiga Ziggy Wild Helpificu tugikeskkonna toetuseks heategevusliku live kontserdi, mille käigus oli võimalik toetada annetusega Helpificu oma missiooni elluviimisel.

 

Kampaania “Helpificu kuu sõber” raames räägivad tuntud Eesti inimesed Helpificu tugikeskkonnas (www.helpific.com) oma mõtteid üksteise märkamisest, abistamisest ja hoolivama Eesti loomisest, eesmärgiga kujundada tuleviku sotsiaalhoolekannet. Heategevusliku netikontserdiga avaldas Ziggy Wild toetust Helpificu missiooni elluviimisele, “et erivajadusega inimesed ja eakad saaksid elada mõtestatud ja inimväärset elu.”

“Lauljana tunnen, et just muusika on miski, mis ühendab meid kõiki. Olen esinedes kokku puutunud erivajadusega inimestega ja näinud, kuidas mõjub muusika neile, kes ei saa ennast alati väljendada nii nagu nad sooviks. Neis tuleb esile imeline sära. Võrratu tunne on olla üheskoos selles hetkes, kui kõik muud mured kaovad ning muusika võtab üle juhtimise,” kirjeldas Laura Prits. “Helpificu keskkond on imeline koht ja loodan südamest, et ka mina saan anda sellesse omapoolse panuse ja muuta kellegi päeva ilusamaks ja lõbusamaks.”

“Helpificu näol on tegemist veebipõhise tugikeskkonnaga, kus erivajadusega inimesed ja eakad saavad kokku nendega, kes soovivad abistada. Vabatahtliku abi saab tellida toidukoti ja ravimite kojutoomiseks, igapäevatoiminguteks, arsti juurde või ametiasutusse minekuks, majapidamistöödeks, jalutamiseks ja vestlemiseks,” tutvustas Helpificu projektijuht Kristina Amor.

Helpificu kaasasutaja Tom Rüütel on Helpificu püsikasutaja, kes otsib tänagi seal endale isiklikku abistajat. “See on raske töö, sest ta peab tulema hommikul kell seitse. Mul on hea meel, et juba homme kohtun inimesega, kes on valmis käima ja abistama mind minu igapäevategevustes. Nii et ilma Helpificuta oleks see oluliselt keerulisem. Nii et olge julged abi küsima,” ütles Tom Rüütel.

Lauragi on juba leppinud kokku jutu- ja jalutusringi Mariaga, et peletada noore naise koroonakriisis süvenenud masendus- ja üksildustunnet.

Varasemalt on Helpificu kuu sõbrad olnud Keit Parts, Alo Kõrve, Züleyxa Izmailova, Mari Jürjens ja Mihkel Tikerpalu. Üritust toetasid Fotografiska Tallinn, Ziggy Wild, Pixtech Productions.

 

Uuri lisaks, kuidas Helpificut toetada ja kaasa lüüa: Helpific

Foto: Priit Grepp

 

Toimetas Helpific

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt